1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Şenol Güneş, yeni rekorların peşinde
Şenol Güneş, yeni rekorların peşinde

Şenol Güneş, yeni rekorların peşinde

Son iki sezonun şampiyonu Beşiktaş, yeni sezonu Antalyaspor karşısında açıyor.

A+A-

Ajans Beşiktaş - 2015-2016 sezonu başında Beşiktaş'ın başına getirilen teknik direktör Şenol Güneş, siyah-beyazlı takımı çalıştırdığı iki sezonda, iki şampiyonluk yaşadı. Şenol Güneş ve Beşiktaş'ın yeni hedefi üst üste üçüncü şampiyonluk. Beşiktaş daha önce bunu Gordon Milne ile başarmıştı.

1959'dan sonra ilk kez

Siyah-beyazlı takımın başındaki 3. sezonunu geçirmeye hazırlanan Şenol Güneş, 1959 yılından beri Beşiktaş'ı en uzun süre çalıştıran yerli teknik adam unvanını kazanacak. Şenol Güneş bu sezon da şampiyon olması durumunda ise Gordon Milne'yi yaklamayı başaracak.

Avrupa Kupaları'nda en çok maç!

Şenol Güneşli Beşiktaş, yeni sezona Şampiyonlar Ligi gruplarından başlayacak. Şenol Güneş, Avrupa Kupaları'nda Beşiktaş'ı en fazla maça çıkaran teknik direktör olarak tarihe geçecek. Siyah-beyazlı takım daha önce Lucescu ile 18 Avrupa maçına çıktı. Şenol Güneş de geride kalan 2 sezonda 18 Avupa maçına çıkmış durumda. Güneş, Şampiyonlar Ligi'nde çıkacağı ilk maç ile bu sayıyı 19'a yükseltecek.

Şampiyonlar Ligi rekoru!

Şenol Güneş, Beşiktaş'a tarihinde ilk kez üst üste Şampiyonlar Ligi maçı oynatacak. Güneş böylelikle Şampiyonlar Ligi seviyesinde de Beşiktaş'ın tarihine geçmeyi başaracak. Şenol Güneş, Beşiktaş'ı Şampiyonlar Ligi'nde üst tura çıkarması halinde de bunu gerçekleştiren ilk teknik direktör olarak Beşiktaş tarihine adını yazdıracak.