Şenol Güneş'ten Güven Yalçın'a övgü! "Üst seviyeye yakın bir oyuncu"

Şenol Güneş'ten Güven Yalçın'a övgü! "Üst seviyeye yakın bir oyuncu"

Beşiktaş, Milli arayı Altınordu ile oynadığı hazırlık maçıyla değerlendirdi.

Ajans Beşiktaş - Liglere verilen Milli takım arasını Altınordu ile oynadığı hazırlık maçı ile değerlendiren Beşiktaş, PTT 1. Lig temsilcisini 2-1 yenmeyi başardı. Beşiktaş'ın gollerini Alvaro Negredo ve genç oyuncu Güven Yalçın kaydetti. Teknik direktör Şenol Güneş, Altınordu maçında birçok genç oyuncuya şans verdi.

Altınordu, müsabakadaki tek golünü 59. dakikada Serdar Deliktaş ile kaydetti. Beşiktaş'ta Rıdvan Yılmaz, Erdoğan Kaya, Berkay Can, Oğuzhan Aydoğan, Kartal Kayra Yılmaz gibi genç isimler maça sonradan dahil olurken, Hüseyin Syliğli, Alpay Çelebi, Ege Atlam ve Güven Yalçın 11'de başladılar.

Müsabakanın ardından teknik direktör Şenol Güneş "Oldukça fazla oyuncumuz, bizimle beraber değil. Ufak tefek sakat oyuncular var. Onları da oynatmayınca kadro daraldı. 7 tane genç almak durumunda kaldık. Aramızda idmana çıkanlar var. Oyun yapısı, performans önemliydi. Skor önemli değildi. Bazı oyuncuların mevkilerini değiştirmek zorunda kaldık. Oyun olarak Altınordu'yu tebrik etmek lazım. Genç oyuncularla önemli işler yaptılar. Bizim için de genç oyuncuların performansı önemli. Güven Yalçın zaten üst seviyeye yakın bir oyuncu. Alırken bu amaçla aldık." dedi.

Etiketler :