Serdar Sarıdağ, Beşiktaş-Valladolid maçını yorumladı: "En ciddi sıkıntı savunma hattında"

Serdar Sarıdağ, Beşiktaş-Valladolid maçını yorumladı: "En ciddi sıkıntı savunma hattında"

Milliyet gazetesi Beşiktaş muhabiri Serdar Sarıdağ, Beşiktaş'ın İspanya'daki ilk hazırlık maçını değerlendirdi.

Ajans Beşiktaş - İşte Serdar Sarıdağ'ın Milliyet gazetesindeki yazısı:

Sezonun ilk resmi maçını 6 Ağustos’ta açacak olan Beşiktaş’ın, Marbella’da hazırlık maçları oynama tercihi kesinlikle doğru bir tercih. Yükleme kampını İstanbul’da yapmış bir takımın sezonu, yaz bitmeden açılıyorsa, İspanya’nın güneyi de ideal bir seçim olur.

Marbella Stadı’na vardığımızda, zeminin bazı bölümlerindeki yamalar dikkatlerimizden kaçmıyor. Korktuğumuz gibi ciddi bir sakatlık yaşanmıyor ama rakip Real Valladolid, beklenenden daha sert oynadı. Maçtaki üç sarı kartın, İspanyol ekibine çıkması da bu durumu doğruluyor. Böylesine bir baskı altında 1-0 geriye düşen Beşiktaş, bu maçı kazanmak açısından çok istekliydi. Bu isteği sahaya en çok yansıtanlardan biri de Talisca oldu. Fakat Brezilyalı oyuncu şunu net biçimde bilmeli ki, maçlar Talisca ile rakip arasında geçmiyor. Evet pozisyonlara giriyor ve pozisyonlar üretiyor ama final paslarındaki son tercihleri biraz daha 10 numaraya yakın olmalı.

10 numara demişken, Necip dünkü maçın en çok koşan isimlerinden biri oldu. Oyunu iki yönlü oynadı. Keza Tolgay Arslan da, bitirici ara paslarıyla dikkatleri üzerine çekti. Bugüne kadar oynanan hazırlık maçlarını bir araya getirecek olursak, takımdaki en ciddi sıkıntının savunma hattında olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Etiketler :