1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Sergen Yalçın: "Beşiktaş şampiyon olur"
Sergen Yalçın: "Beşiktaş şampiyon olur"

Sergen Yalçın: "Beşiktaş şampiyon olur"

Beşiktaş efsanesi Sergen Yalçın, Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanacak derbi öncesinde konuştu.

A+A-

Ajans Beşiktaş -  İşte Sergen Yalçın'ın açıklamaları:

BEŞİKTAŞ ÇOK ÖNDE

Derbiye başlarken önce Vodafone Arena'da olması büyük avantaj. O taraftarın önünde çok zor hem de bu pozisyonda... Bir takım için yüzde 51 önde derim ama Beşiktaş yüzde 60, 65 önde Fenerbahçe'ye göre. Takım olarak diyorum, taraftar bir yere kadar önemli sonuçta sahaya da çıkmıyor. Kadro itibariyle de Beşiktaş daha önde. Kadrolara bakınca Beşiktaş daha ağır basıyor

QUARESMA ÇOK DEĞİŞTİ

Quaresma'yı mesela eski döneminde çok eleştirmiştim ama şimdi eleştirmiyorum hatta beni çok eleştirmişlerdi ama Quaresma şimdi her şeyin farkında, pabucun pahalı olduğunu biliyor. Daha da konsantre. İlk geldiği zaman hava civa peşindeydi şimdi maç kazandırma peşinde. Guti ve Quaresma için demiştim, ne oldu, gittiler.

ABOUBAKAR OYNAR, CENK KULÜBEDE KALIR

Bence Şenol Güneş forvette Aboubakar'ı oynatır. Cenk bekler, Demba Ba'yı hiç söylemiyorum. Cenk sonradan da girip iş yapıyor. Kendi kafamda Şenol Güneş'in Aboubakar ile başlayacağını düşünüyorum. Bu orta sahada Beşiktaş çok daha iyi, ağır basıyor. Defanslara göre kıyaslarsak Ozan var, Skrtel ve Kjaer, Mitrovic ile Marcelo'ay göre daha iyi. Santraforlara kriter yapamıyorum Maçta Beşiktaş çok önde, bayağı önde.

LYON'U GEÇSE KUPAYI ALACAKTI

Fenerbahçe'nin de Beşiktaş'a göre şöyle bir avantajı var, çok iyi oynuyorla böyle maçları. Topal'ın olmayışı büyük eksiklik. Belki görünmüyor ama takımın en önemli oyuncusu o bana göre. Fabri'nin mesela ne zaman yakacağını bekliyorduk hep. Çok yetenekli bir kaleci değil. Bir Cordoba değil. Neredeyse benim kadar yetenekli, Fabri basit oynasın ne gerek var çalım atıyor, yakacağı Lyon'a denk geldi. Belki Beşiktaş UEFA'yı alacaktı. Kazanacak kadrosu vardı. Ajax'ı eleyemezmiydi Beşiktaş? Finalin kaybedeni olmaz, bu böyledir.

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ, İKİNCİYİ KONUŞALIM

Şampiyonlukta Beşiktaş çok önemli kaybetmesi mucize, kaybedecek demez hayal olur yani. Bursa, Antep, Osmanlı... Başakşehir de hepsini kazanamaz yani. Kaç kere puan kaybettiler. Beşiktaş çok rahat şampiyon olur. Beşiktaş'ın şampiyonluğunu değil, 2.liği konuşmak lazım. Beşiktaş kaybetse de zaten şampiyon olur. (Beinsports)