Sergen Yalçın: "Psikolojimiz bozuldu"

Sergen Yalçın: "Psikolojimiz bozuldu"

Süper Lig'in 13. haftasında Beşiktaş, deplasmanda Alanyaspor'a 2-0 yenildi ve son 3 maçta üçüncü mağlubiyetini aldı.

Maç sonunda karşılaşma hakkında konuşan Sergen Yalçın şunları söyledi:

"Özür diliyoruz. Vallahi artık basına gelip konuşmak zor geliyor. Her maçtan sonra aynı şeyleri konuşmak, söylemek... Çeşitli bahaneler üretmek skorla ilgili bizi zor duruma sokuyor. Taraftarımızdan, camiamızdan özür diliyoruz. Bu sonuçlar, oynanan oyunlar... Sorumlu olan benim.

Bundan önceki maçların sorumluluğunu ben alıyorum. Ancak bu maçın sorumluluğunu ben almıyorum. İsteksizlik, çaba göstermemek, kötü mücadele. Bunların sorumluluğunu ben almıyorum.

Şunu da söylemeliyim. Sahada verilen mücadelenin, oynanan oyunun, isteksizliğin, kabullenmişliğin, hiçbir şey yapmamanın, kazanmak için çaba sarf etmemenin sorumluluğunu da almam. Bundan öncekileri alıyorum ama bu maçı almam.

Son gol önemli değil. İkinci gol önemli değil. İlk goller bireysel hatalardan oluyor hep zaten. Hata olmadan gol de olmaz ama bizi üzen durum, daha önceki maçlarda istek, arzu vardı. Çevirebileceğimiz maçlar da oldu. Bu maç kelimelerin tükendiği maç.

İyi antrenman yapıyoruz. İyi çalışıyoruz. Oyuncuları fiziksel ve psikolojik anlamda desteklemeye çalışıyoruz ama bizim psikolojimiz bozuldu. Söyleyecek bahanemiz yok. "