Sergen Yalçın'a çılgın teklif!

Sergen Yalçın'a çılgın teklif!

Beşiktaş'a Süper Lig ve Türkiye Kupası şampiyonlukları yaşatan Sergen Yalçın teknik direktörlüğe geri dönmeye hazırlanıyor. 9 Aralık'ta Beşiktaş'taki görevinden ayrılan tecrübeli teknik adama gelen çılgın teklif ortaya çıktı.

Ajans Beşiktaş - Sergen Yalçın, 2020-2021 sezonunda Beşiktaş'a Süper Lig ve Türkiye Kupası şampiyonlukları yaşatarak futbolculuğunun ardından teknik direktör olarak da kulüp tarihine geçmişti. 

Ancak bir sonraki sezon hem Süper Lig hem de Şampiyonlar Ligi'nde alınan kötü sonuçlar sebebiyle 9 Aralık'ta görevinden istifa etmişti.

AHMET NUR ÇEBİ: SERGEN YALÇIN ÜÇÜNCÜ KEZ BIRAKMA İSTEYİNCE 'TAMAM' DEDİK

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Sergen Yalçın için "Ben size daha fazla zarar vermek istemiyorum, ayrılmam daha doğru olacak' dedi. Ancak ben iki kere durdurdum. Bunun kamuoyunda fazla anlaşılmadığını düşünüyorum. Üçüncüsünde, 'Başkanım artık ben size katkı veremeyeceğim, hatta zarar verebilirim. Ben Beşiktaşlıyım, üzülüyorum. Bir tazelenmekte, bir heyecan yaratmakta fayda var' diye konuşunca "Tamam" dedik. Bunun üzerine yine camianın içinden benim de siyasetim gereği Önder Karaveli'yi tercih ettim. Baktım 1-2 maç iyi gidiyor devam ettik. Ama maalesef o da kamuoyunda çok yıpratıldı ve onun da bırakmasını müteakip Valerian Ismael'i getirdik" ifadelerini kullanmıştı.

SERGEN YALÇIN: BEŞİKTAŞ TARAFTARI HAKKINI HELAL ETSİN

Sergen Yalçın ise ayrılıkla ilgili olarak "Ayrılmayı hiç istemezdim fakat yaşanan gelişmeler bizi mecburi bir ayrılığa götürdü. Üzüldüğüm tek nokta Beşiktaş taraftarına verdiğim sözü tutamadım. Beni Beşiktaş'a taraftar getirdi. Onlara söz vermiştim fakat gelinen durum bu ayrılığa neden oldu. Taraftardan isteğim bana haklarını helal etsinler. Beşiktaş'ın hep iyi olmasını diliyorum. Taraftarlar ve camia bu takıma destek vermeye devam etsinler" şeklinde konuşmuştu.

AL NASR'DAN SERGEN YALÇIN'A ÇILGIN TEKLİF

Görevden ayrıldıktan sonra uzun bir süre dinlenen 49 yaşındaki hocaya Suudi Arabistan ekibi Al-Nasr talip oldu. Eski oyuncuları Vincent Aboubakar ve Anderson Talisca'nın da formasını giydiği ekipten teklif alan Yalçın'ın henüz net bir cevap vermediği öğrenildi.

SÜPER LİG'DE GÖREV YAPMAK İSTİYOR

Ekibiyle birlikte yeniden sahalara dönmek isteyen Sergen Yalçın'ın Suudi Arabistan temsilcisi Al-Nasr'dan senelik 5 milyon Euro teklife rağmen Türkiye'de çalışmak istediği iddia edildi. Yalçın'ın Arap takımına soğuk baktığı ve Süper Lig'den gelen teklifleri değerlendireceği belirtildi. Sergen Yalçın'a daha önce Hatayspor ve Fatih Karagümrük'ün de ilgi gösterdiği ifade edildi. Bazı Galatasaray taraftarları sosyal medyada Sergen Yalçın'ın takımın başına getirilmesini istemişti.  (Sabah)