Sergen Yalçın'dan oyuncularına: "Böyle oynarsak gruptan çıkarız"

Sergen Yalçın'dan oyuncularına: "Böyle oynarsak gruptan çıkarız"

Borussia Dortmund karşısında başa baş bir oyun ortaya koyduklarını söyleyen Beşiktaş'ın başarılı hocası "Grubun favorisine kafa tuttuk. Böyle oynarsak gruptan çıkarız" dedi

Ajans Beşiktaş - Üç sezon sonra çıktığı Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk maçında Borussia Dortmund'a evinde 2-1 mağlup olan Beşiktaş'ta ortaya konan futbol alkış aldı. Devler Ligi öncesinde "Bu seviyelerde öncelikle yakışan oyunu ortaya koymalıyız, sonuç benim için ikinci planda" diyen Teknik Direktör Sergen Yalçın dünkü idman öncesinde oyuncularıyla yaptığı toplantıda "Sizinle gurur duyuyorum" dedi. Grubun favorisine kafa tuttuklarını söyleyen Yalçın "Bu oyun ümidimi daha da artırdı. Böyle oynarsak gruptan çıkarız" ifadelerini kullandı.  

MÜTHİŞ MÜCADELE

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde koşu mesafeleri açısından tarihe geçen bir performans ortaya koydu. Siyah beyazlılar son sekiz sezonda Şampiyonlar Ligi'nde bir maçta en çok koşan / en çok mesafe kateden Türk takımı oldu. Dortmund'un yıldızları karşılaşma boyunca 120,1 km koşarken Sergen Yalçın'ın öğrencileri 114,7 km koştu. Sahada 12,5 km ile en çok koşan Dortmundlu Dahoud'u, 12 km ile Pjanic ve Josef takip etti. Siyah beyazlılar, Şampiyonlar Ligi'nde 28 Eylül'de Ajax'a konuk olacak.

115 KM'NİN ÜSTÜNE ÇIKMALIYIZ

Sergen Yalçın, çalışmada oyuncularına "Daha önce de dediğim gibi 115 km üstünde koşarsak Avrupa'daki rakipleri yakalama şansımız olur. Avrupa'nın en üst liginde koşmadan kazanılmaz. Daha iyi olmalıyız" dedi. (Türkiye Gazetesi)

Önceki ve Sonraki Haberler