Sergen Yalçın'ın Beşiktaş'tan ilk isteği belli oldu!

Sergen Yalçın'ın Beşiktaş'tan ilk isteği belli oldu!

Beşiktaş'taki sözleşmesi sona erecek olan Sergen Yalçın, kontratını uzatma koşulu olarak yönetime şart koştu. İşte şampiyon teknik adamın ilk isteği.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş'ta sezonu şampiyon olarak tamamlayan Sergen Yalçın, yaklaşık olarak 1.5 yıldır takımın başında bulunuyor. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan başarılı hocanın, siyah-beyazlı yöneticilerle olan görüşmeleri devam ediyor. Kara Kartal'la mukavelesini uzatmaya sıcak bakan Yalçın, yöneticilere şart koştu.

HOCANIN İLK İSTEĞİ HARCAMA LİMİTİ

Kendi sözleşmesinden önce yönetimin vizyonuna yönelik bir hedef koyan Sergen Yalçın, önümüzdeki sezon için limitlerin arttırılmasını kesin olarak istedi. En az 45 milyon Euro'luk bir takım görmek istediğini belirten Yalçın'ın, öncelikle bu şartların karşılanmasını istediği öğrenildi.

GEÇTİĞİMİZ SEZON AÇIKLANAN LİMİT

TFF'nin geçtiğimiz sezon başı açıkladığı listeye göre; %15 sapma dahil Beşiktaş'a hak tanınan harcama limiti 298 milyon Türk Lirası'ydı. Bu limit şu anki kurla 28 milyon Euro'ya tekabül ediyor...

Ara transfer döneminde harcama limiti biraz daha artan siyah-beyazlıların, TFF'nin açıkladığı verilere göre limitleri 338.3 milyon Türk Lirası olmuştu. (Asist Analiz - Kartal Yiğit)

Önceki ve Sonraki Haberler