Ajans Beşiktaş - Sergen Yalçın'ın futbolculuk dönemindeki yetenekleri, şöhretini ülke sınırları dışına da taşımıştı. Sergen'in kariyerine yurt dışından bir bakış... James Kelly imzasıyla These Football Times‘da yayımlanan makalenin Türkçe çevirisi...
9 Ekim 1999, Münih: Avrupa Şampiyonası elemelerinde Türkiye ve Almanya karşılaşıyordu. İlk yarıda bir korner kullanıldı ve konuk takım savunması tarafından uzaklaştırıldı. Uzaklaştırılan top Türk Milli Takımı’nın 10 numarasında kaldı. Bu küçük, tıknaz adam topu aldı ve Almanların kalesine doğru ilerledi. Karşısında Lothar Matthäus duruyordu ve aralarında ciddi mesafe olmasına rağmen Sergen koşusunu hiç kesmeden topu Matthäus’un sağından attı ve sol tarafından süzülerek topu önüne aldı.