Eray Emin Aydemir

Eray Emin Aydemir

Şiir Gibi Beşiktaş!

Futbol rakiple oynanan bir oyun. Maç başlamadan önce rakip Antalya’yı küçümseyerek “5-0 biter, 6-0 biter” gibi yorumlara katılmamakla birlikte maçın çok zor geçeceğini belirtmiştim sosyal medya hesabında. Yanılmadım…

Rakip takımın teknik direktörü Rıza Çalımbay, özellikle büyük takımlarla oynanacak maçlar öncesinde takımını çok iyi hazırlar. Bununla beraber sıkıntılı bir kadroya sahip olmasına rağmen Antalyaspor’un rakibin başına iç açacak isimleri de var.

İlk yarı karşılıklı ataklarla geçip Fabri kalesinde her zaman olduğu gibi güven verirken Beşiktaş’ın Sırp Kartalı Dusko Tosic sahneye çıktı ve yaptığı çok önemli savunma hamlesi ile golü hazırlayan isim oldu.

Napoli karşısında attığı 2 golle kendisine gelen Aboubakar ise birinci sınıf bir golcü vuruşu ile fileleri havalandırınca tabela değişti.

Golün ardından Antalyasporlu futbolcuların hakeme yoğun itirazı gereksizdi. Tosic temiz bir müdahale ile topu kontrol etti.  Bir de itirazdan dolayı görülen kırmızı kart Antalyaspor’un direnme gücünü iyice kırdı.

Rakibinin bir kişi eksik kalmasına rağmen Beşiktaş oyunda hakimiyeti kuramadı. Bunun arkasında şüphesiz zorlu Napoli deplasmanında verilen mücadele var. Yorgundu Beşiktaş, 10 kişi oynamasına rağmen Antalyaspor skoru eşitleyebilirdi ancak bu kez büyük Şair Şenol Güneş çıktı sahneye. Necip’i oyuna sokarak hem orta alanda dengeyi kurdu hem de Talisca’yı Aboubakar’a yaklaştırarak bu oyuncuyu daha etkili kullanmanın yollarını aradı.

İlerleyen dakikalarda Quaresma ve Aboubakar’ın al da at tarzındaki pasları ve Talisca’nın başarılı gol vuruşları skoru belirledi.

Beşiktaş’ın başında iyi bir şair var ve Siyah-Beyazlı ekip içeride dışarıda farklı sistemlerle dahi oyun içinde iyi bir şiir yaratabiliyor. Kara Kartallar ligde geride kalan haftalar itibariyle şampiyonluğun en büyük adayı.

Önceki ve Sonraki Yazılar