Son 10 sezonun en kötü performansı!

Son 10 sezonun en kötü performansı!

Bol pozisyona giren ama fırsatları harcayan, ligin en çok direklere takılan takımı olan siyah beyazlılar, gol yollarında son 10 sezonun en kötü performansını gösteriyor

Ajans Beşiktaş - Lige verilen arada Antalya'da kamp yapan Beşiktaş, gol sıkıntısına çare aramıştı. Kampta ağırlıklı olarak hücum taktikleri denenmiş ve bu çalışmaların meyvesini ilk olarak Antalya karşısında almak istemişti siyah beyazlılar. Özellikle ikinci yarıdaki artan baskı ve yakalanan pozisyonlara rağmen bu defa da beceri eksikliği baş gösterdi. Batshuayi ve Larin yakaladıkları fırsatları cömertçe harcayınca Beşiktaş'ın gol ortalaması daha da geriye gitti. Siyah beyazlılar gol anlamında son 10 sezonun en kötü performansını gösteriyor.  Ligin 24. haftaları dikkate alındığında 2011-2012 sezonunda 35 gol atan Beşiktaş, bu sezon da aynı sayıda kaldı.

İrtifa kaybı

Ligin ilk yarısındaki 19 maçta 30 gol atan ve 1,5 ortalamayla oynayan siyah-beyazlı takım, ikinci yarıdaki beş karşılaşmada ise rakip fileleri beş defa havalandırarak maç başı bir gol ortalamasında kaldı. Teknik direktör Önder Karaveli'nin görev yaptığı ilk üç maçta hücumda etkili bir oyun sergileyen Kara Kartal, sonraki altı karşılaşmada büyük düşüş yaşadı. Karaveli yönetimindeki ilk üç maçta 8 gol atarak 2,6 ortalama yakalayan Beşiktaş, ardından oynadığı altı karşılaşmada beş gol bulabildi. Siyah beyazlı ekibin son altı maçtaki gol ortalaması da 0,8'e indi. (Türkiye Gazetesi - Murad Tamer)