Beşiktaş tarihinin ilk Alman futbolcusu. Beşiktaş'a transfer olduğu Bayern Münih'te 214 maçta forma giydi.
Son gelen Karius! İşte Beşiktaş'ın Alman futbolcuları
![Son gelen Karius! İşte Beşiktaş'ın Alman futbolcuları 1](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/685_1.jpg)
![Son gelen Karius! İşte Beşiktaş'ın Alman futbolcuları 2](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/685_2.jpg)
Siyah-beyazlı formayı 30 kez giydi ve 9 gol attı.
![Son gelen Karius! İşte Beşiktaş'ın Alman futbolcuları 3](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/685_3.jpg)
Hengen (soldaki) bir sezon kiralık olarak forma giydi ve 6 maça çıktı. Schaefer (sağdaki) ise 28 kez Beşiktaş forması giydi.
![Son gelen Karius! İşte Beşiktaş'ın Alman futbolcuları 4](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/685_4.jpg)
Beşiktaş'ta görev yapan en iyi sol açık oyuncular arasında hala ismi anılıyor.
![Son gelen Karius! İşte Beşiktaş'ın Alman futbolcuları 5](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/685_5.jpg)
Sezon başında takıma katıldı ama sadece 3 maç forma giyip Almanya'ya döndü.
![Son gelen Karius! İşte Beşiktaş'ın Alman futbolcuları 6](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/685_6.jpg)
Beşiktaş'ta şampiyonluk yaşadı. 3 sezonda 106 maçta forma giydikten sonra Kasımpaşa'ya transfer oldu.
![Son gelen Karius! İşte Beşiktaş'ın Alman futbolcuları 7](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/685_7.jpg)
2 sezon Beşiktaş'ta kaldı ve 35 maça çıktı. Fenerbahçe'ye attığı gol ise hala akıllarda.
![Son gelen Karius! İşte Beşiktaş'ın Alman futbolcuları 8](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/685_8.jpg)
3 sezon başarılı performans gösterdi ancak yönetimle yaşadığı sorunlar nedeniyle ülkesine geri döndü.
![Son gelen Karius! İşte Beşiktaş'ın Alman futbolcuları 9](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/685_9.jpg)
2015-2016 sezonu başında Hoffenhaim'dan transfer edilen Beck, Beşiktaş ile 2 şampiyonluk yaşadı. Siyah-beyazlı formayla 75 maça çıktı. 1 gol attı, 4 asist yaptı.
![Son gelen Karius! İşte Beşiktaş'ın Alman futbolcuları 10](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/685_10.jpg)
Beşiktaş'a gelmiş belki de en unutulmaz Alman panzeri. Taraftarın ağzını bir parmak bal çalıp sezon sonunda gtti. Beşiktaş ise ona 1 şampiyonluk, 1 gol krallığı ve alman Milli takımına dönüş bileti verdi.
![Son gelen Karius! İşte Beşiktaş'ın Alman futbolcuları 11](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/685_11.jpg)
İspanyol kaleci Fabri’yi Fulham’a sattıktan sonra kaleci arayışlarını da sürdüren Beşiktaş, Alman kaleci Loris Karius'u 2 yıllığına kiralamak için Liverpool ile anlaşmaya vardı.
Stuttgart altyapısında forma giyerken, Manchester City altyapısına transfer olan, oradan Bundesliga'da Mainz 05'e giden Karius, 4 sezon boyunca Mainz 05 forması giydikten sonra 6.2 milyon Euro'ya Liverpool'un yolunu tuttu. İki sezon da Liverpool'da forma giyen Karius, 49 maçta 47 gol yedi, 22 karşılaşmada ise kalesini gole kapattı. Mainz 05 ile Bundesliga'da 96 karşılaşmada 124 gol yiyen ve 32 maçı golsüz geçen Karius, son 5 sezonda kalesine atılan 19 penaltının 7 tanesinde gol izni vermedi.