Sörloth yattı favori Adam Buksa! İşte son detaylar...

Sörloth yattı favori Adam Buksa! İşte son detaylar...

Siyah-beyazlılar, tekliflerine 500 bin dolar bonus ekleyip New England’ı ikna etmeyi planlıyor. Oyuncunun yıllık ücret talebi ise 2 milyon Euro civarında

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş'ın Sörloth'un menajeriyle yaptığı görüşmede iki taraf arasında 1 milyon Euro yıllık ücret farkı oluşmuş, Leipzig ise talep ettiği bonservis bedelinde 10 milyon Euro'nun altına düşmemişti. Bu gelişmenin ardından siyahbeyazlılar, forvet listesinin 2 numarası Adam Buksa'ya odaklandı. ABD'nin New England Revolution kulübünde oynayan ancak Avrupa'ya dönmek isteyen Polonyalı golcü için Beşiktaş 3 milyon dolar önerdi. 5 milyon dolar talep eden New England, yapılan pazarlıklar sonrası 4 milyon dolara kadar düştü.

VALERİEN İSMAEL TRANSFERİNE ONAY VERDİ

Kartal ise 3 milyona, 500 bin dolar bonus maddesi ekleyip, orta yolu bulmayı planlıyor. Menajeriyle kurulan temaslarda oyuncunun 2 milyon Euro civarında yıllık ücret talebi olduğu kaydedildi. Hem maaş hem de bonservis noktasında Sörloth'tan çok daha hesaplı olan 25 yaşındaki santrfora teknik direktör Valerien İsmael'in de sıcak baktığı ve transferine onay verdiği öğrenildi.

NEW ENGLAND'IN EN DEĞERLİSİ

  • 1.93 boya sahip Buksa, fiziğinin de avantajıyla top saklama ve duvar olma özelliğiyle dikkat çekiyor.
  • ABD MLS'te 7 gole imzasını koyan Polonyalı santrfor, krallık yarışında 3. sırada.
  • Buksa, 9 milyon Euro'luk değeriyle kendisinin en yüksek piyasasını yaparken, New England Revolution'ın da en kıymetlisi durumunda bulunuyor. MLS'in ise en değerli 7. futbolcusu.
  • New England'ın, 2019-20'de 4.2 milyon Euro bonservis ödediği Buksa, kulüp tarihinin en pahalı ikinci transferi.
  • 25 yaşındaki dev oyuncu, forvetin dışında sol ve sağ kanatta da forma giyebiliyor.

(Sabah - Ogün Şahinoğlu)