"Sorun orta sahada!"

"Sorun orta sahada!"

Milliyet gazetesi spor yazarı Bilal Meşe, Bursaspor-Beşiktaş mücadelesini değerlendirdi.

Ajans Beşiktaş - İşte Bilal Meşe'nin yazısı:

Beşiktaş’ı rakiplerinden ayıran özellikleri var... Örneğin, baş döndüren pas trafiği... Güçlü bir orta sahası, ofansif kramponların fazla oluşu, üçüncü bölgede yaptığı baskı... Bunların hangisi var şu anda? Eee buna ilaveten takımın yaş ortalamasının yüksek olmasını da eklersek, ne dediğimiz anlaşılır. Kaldı ki orta sahanız güçlü değilse, sonuca gitmekte zorlanırsınız, işiniz şansa kalır! Orta saha benzetme yerindeyse dökülüyor! Golü zor buluyor, bırakın farka gitmeyi, golü kalesinde görüyor, üç puan kuş olup, uçuyor!

Şenol hoca, orta sahadaki sıkıntıyı biliyor, uyarıyor, ama görüyoruz ki olmuyor, hocam olmuyor! Medel tek başına ne yapsın, oraya koş, buraya koş, adam çırpınıyor! Tamam, Pepe ve Vida, uluslararası oyuncu, ama orta sahanın güçsüz oluşu, onları da zor duruma düşürüyor, bunu dün de gördük. Lima’nın 10. dakikada yakaladığı pozisyonu anımsayın. Ofansa çıkışları da sıkıntılı Kartal’ın malesef gerekli çoğunluğu bir türlü yakalayamıyor!

İşte bu faktörler Kartal’ın üç puana kanat çırptığı maçlarda bile göze çarpıyor! Koca bir ilk yarıda dişe dokunur, bir pozisyon var mı, ben göremedim! Oğuzhan ve Tolgay, gerçek performanslarının çok uzağında! Bu da pozisyon üretimlerine olumsuz yansıyor, maalesef! Eeee bir de şu anda liglerimizin en iyi sol açığı Caner’i yedek oturtursanız, ne hucüma çıkabilir ne de Negrado’yu besleyebilirsiniz! İlk yarıda en net pozisyonu Bursa yakaladı Lima, Karius’a takıldı... Ünlü file bekçisini anlatmaya gerek yok, kalitesi ortada. Lima’nın pozisyonunda açıyı iyi daralttı, çok kritik bir dokunuş yaptı.

Oğuzhan’ın kumaşını tartışmıyoruz, kalitesiyle, oynadığı futbol örtüşmüyor eleştirimiz bundandır. Dün ikinci yarıda ortaya çıkar gibi oldu, Babel’in attığı goldeki asisti, mükemmel ötesiydi, işte sen busun Oğuzhan kardeş.

Şenol hocanın Caner hamlesi, Kartal’ı ayağa kaldırdı, baskıyı artırır gibi oldu, Babel ile öne geçti. Gelin görün ki, mücadeleyi elden bırakmayan, savunmasını geride olmasına karşın sağlam tutan Bursaspor, Yusuf Erdoğan ile skoru eşitledi.