Sosa bedelsiz olarak gelebilir!

Sosa bedelsiz olarak gelebilir!

Siyah-Beyazlılar, Talisca'nın ayrılma ihtimaline karşı Arjantinli yıldızı yedekte tutuyor.

Ajans Beşiktaş - Benfica ile yaşanan Anderson Talisca krizini çözmek için FIFA’ya başvuran ve olumlu yanıt alan Beşiktaş Yönetimi’nin, yine de Sosa’ya ‘bekle’ mesajı gönderdiği belirlendi. Brezilyalı oyuncunun gitmesi durumunda, Milan’ın gözden çıkardığı Sosa’nın bedelsiz olarak kadroya katılabileceği ifade edildi.
 
Beşiktaş’ta, Anderson Talisca’nın takımdan ayrılma ihtimali nedeniyle Jose Sosa formülü gündeme geldi. Kartal’da iki sezon önce şampiyonluk yaşayan ve daha sonra 7.5 milyon euro bonservis karşılığında Milan’a giden Arjantinli futbolcu geçtiğimiz günlerde İtalyan ekibinde kadro dışı bırakılmıştı.Benfica ile yaşanan kriz nedeniyle önlem almak isteyen ve bu kapsamda Bastia’da oynayan Diallo ile ön görüşme yapan Beşiktaş gelen tepkiler nedeniyle Sosa’yı liste başına aldı. Kartal’a geri dönmek için Trabzonspor ve Medipol Başakşehir’in tekliflerini geri çeviren Sosa’nın, siyah-beyazlılardan teklif beklediği aktarıldı.
 
Ligi tanıyor
Benfica ile Talisca konusunda görüşmelere hız veren ve olası bir satıştan bedava bir stoper ve artı para çıkarmak isteyen Beşiktaş, bonservisi elinde olması durumunda Sosa’yı kadrosuna katacak. İlk etapta Talisca’nın takımda kalmasını sağlamak isteyen siyah-beyazlılar, Jose Sosa’ya ‘bekle’ mesajı yolladı. Teknik heyetin yeşil ışık yaktığı tecrübeli oyuncuya iki sezon önce şampiyonluğa yaptığı katkı nedeniyle sıcak bakıldığı kaydedildi.
 
Transferde hareketli günler yaşayan Beşiktaş’ta yöneticilerin önemli bir kısmının ligi tanımayan bir 10 numara yerine, Sosa gibi deneyimli bir ismin kadroya dahil edilmesi düşüncesine destek verdiği de ifade edildi. (Milliyet-Serdar Sarıdağ)

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler