Söylesene bize ... takım niye oynamıyor?

Yazının başlığını çoğunuz bilirsiniz. Bilmeyenleriniz için; Beşiktaş tribünlerinin kötü maçlardan sonra söylediği tezahüratta, başlıkta boş bıraktığım yeri doldurayım önce: Hoca! 

Ancak ben başlığı atarken boş bıraktım hoca bölümünü. Çünkü Beşiktaş’ın ligin henüz 3. Haftasında Konya’dan 4 gol yemesinin tek sorumlusu hoca Sergen Yalçın değildi bana göre. Evet, Beşiktaş’ın bir oyun planı yoktu. Evet, Beşiktaş’ın skora göre hareket edecek bir oyuncu topluluğu yoktu. Evet, belki bu sezonun tüm transferi dediklerine göre (!) Sergen Yalçın’ın isteğiyle yapılmıştı ama tek sorumlu Sergen Yalçın değil. 

Tüm transferleri Sergen Yalçın yaptı kabul, kabul de neden kabul! Mesela futbolun beşiği İngiltere’de bile menajerlere bu kadar yetki verilmiyor. Hocaların 1, bilemedin 2 transfer hakkı var. Transferleri yönetim, daha doğrusu izleme komitesi yapıyor. Olması gerektiği gibi! 

Peki Beşiktaş’ta Mensah’ı, N’Sakala’yı, Welinton’u hangi akıl aldı? Sergen Yalçın alırken bir kişi de çıkıp, “Hocam bunlar klasik Anadolu topçusu, bizlik değiller” demedi mi? Yoksa bunu diyebilecek kimse yok mu? Hiç mi yoktu, yoksa vardı da kalmadı mı? 

Aslında çok doluyum. Çok şey yazmak istiyorum da daha ilgin başı diye az yazıyorum... Aslında uzun zamandır yazı da yazmıyorum, ama arkamdan konuşmuşlar sosyal medyada 1-2 ufak eleştiri yapınca, o yüzden yazayım da arkamdan değil de yazdığım yazıya konuşsunlar dedim! 

Burak Yılmaz, herkesin malumu geçen sezonun son maçına çıkmadan gitti. O günden, geçen haftaya kadar kadroya 1 forvet katılmadı! İnanılmaz!

Elindeki, Türkiye’nin en iyi sağ beki ezeli rakibin Fenerbahçe’ye gitti; yetmedi, talip olduğun bir diğer sağ bek de Fenerbahçe’ye gitti. Üstelik, Beşiktaş başkanlık makamına hakaretler eden bir kulüpten alıyordun bu oyuncuyu! İnanılmaz! 

Evet, belki Rıdvan çok iyi değildi, henüz tam anlamıyla gelişmemişti ama N’Sakala’dan kötü  müydü? Karagümrük’e giden ve geride kalan haftalarda 1 gol 1 asistle oynayan Roco, Welinton’dan kötü müydü? Bu oyuncuları hemen (!) almak yerine Roco ve Rıdvan’la sezona başlayıp, önce forvet ve sağ bek alınamaz mıydı! Hem de “limit” yokken! İnanılmaz! 

Aslında konu çok uzar gider de, konu Konyaspor maçı. Futbolculara hiç mi eleştiri yok diyeceksiniz belki de! Yok! Hangisine eleştiri yapayım? Hiçbirini izleyemedim ki! Onlar saha içinden bedava maç izlediler ama biz ekran başında onları izleyemedik. Keşke biraz utansalar diyeceğim ama biliyorum ki hiçbiri utanmayacak, “Futbolun içinde bunlar olur” diyecekler. Olmaz beyler! Futbolda böyle şeyler olmaz. İçinde Beşiktaş’ın olduğu futbolda böyle şeyler hiç olmaz!

Önceki ve Sonraki Yazılar