Spor yazarlarından Beşiktaş yorumu: ''Kazandılar ama zorlandılar"

Spor yazarlarından Beşiktaş yorumu: ''Kazandılar ama zorlandılar"

Beşiktaş'ın evinde 2-1 kazandığı Göztepe maçını Sabah Gazetesi spor yazarları değerlendirdi.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş'ın evinde 2-1 kazandığı Göztepe maçını Sabah Gazetesi spor yazarları değerlendirdi. İşte yazarların değerlendirmeleri;

Ahmet Çakar: ''Beşiktaş yorgun olmasaydı bugün Göztepe'yi darmadağın edebilirdi. Kazandılar ama zorlandılar. İlk yarı çok iyi top oynadılar. Modern futbolun her türlü geleneğini yerine getirdiler, iki golleri ofsayt diye sayılmadı. Devrenin son dakikalarında Göztepe ilk defa geldi ve Tripic ile öne geçti.

İkinci yarı Ljajic değişikliği golü getiriverdi. İkinci yarının hemen başında gelen beraberlik golünden sonra sanki Beşiktaş'a bir değnek değdi ve tamamen oyundan koptular. Temel nedeni, aşırı yorgunluk.

Göztepeli Ndiaye öyle bir gol kaçırdı ki daha doğrusu Ersin öyle bir mutlak golü kurtardı ki bu maçın kırılma anı. Art arda yapılan yorgunluk değişiklikleri ve sonradan oyuna giren Gökhan Töre'nin muhteşem ortası ve Abuobakar'ın kafası Beşiktaş'a 3 puanı getirdi.''

Fatih Doğan: ''Beşiktaş'ın muhteşem ritmini bozan bu ikilinin eksikliklerini yine Sergen Yalçın'ın hamleleri toparladı. Ljajic'in oyuna girdikten sonra golü, hamlenin ne kadar yerinde olduğunu gösterdi.

64'de Atiba, Ghezzal, Larin çıktı. Gökhan, Dorukhan, N'Koudou değişikliği de sonuç verdi. Rıdvan da sola canlılık getirebilir, Larin sola alınıp N'Sakala çıkabilirdi. Sözün özü; Sergen Yalçın'ın rakibi Sergen Yalçın.''

Erman Toroğlu: ''Beşiktaş pozisyon yakalamaya uğraşıyor mu? Uğraşıyor, yakalıyor da. Yalnız bu maçta fazlaca ofsayta düştüler. Beşiktaş ikinci yarı baskı yapar gözükürken tehlikeli akınları Göztepe yapıyor. Ljajic, oyuna giriyor, gol atıyor, hücumda iyi top kullanıyor ama henüz orta saha direnci yok.

Beşiktaş dün sahadan puansız da ayrılabilirdi. Hakem Ali Şansalan, bazı yerlerde aynı pozisyonlarda Göztepeli oyunculara kartlarını gösterdi ama Beşiktaşlıları es geçti. Yani hakem siyah-beyazlılara biraz 'pembe' baktı.

Şu da var; Wellinton düzgün bir hakeme çatarsa 90 dakikaları zor bitirir. Şunu da gözardı etmeyelim. Beşiktaş defanstan gelirken iyi top kullanan takımlar karşısında açık veriyor. Bu bugün net gözüktü. Daha doğrusu ayağa top oynayan rakipler karşısında….
Hakem kardeşim müsait olduğu zaman da maçı izlerse ne demek istediğimi anlar.''

Etiketler :