1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Taksiciler Roco'yu dolandırmış! Ümraniye - Sultanahmet: 1000 TL!
Taksiciler Roco'yu dolandırmış! Ümraniye - Sultanahmet: 1000 TL!

Taksiciler Roco'yu dolandırmış! Ümraniye - Sultanahmet: 1000 TL!

İstanbul'da turistleri dolandıran 63 taksiciye yönelik ‘Son Durak’ operasyonu düzenlendi. Enzo Roco’nun da bu çete tarafından mağdur edildiği ortaya çıktı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü turistleri dolandıran taksicilere yönelik ‘Son Durak’ operasyonu başlatırken mağdur olan kişilerin arasında Beşiktaşlı Enzo Roco’nun da olduğu ortaya çıktı. Akşam’ın haberine göre; İstanbul’un en çok ziyaret edilen noktalarından biri olan Sultanahmet bölgesinde turistleri, dolandıran, zorla fazla para alan, sahte para üstü veren, tacizde bulunan 63 taksiciye yönelik operasyonu düzenlendi.

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu’nca yürütülen operasyonda Beşiktaş’ın Şilili stoperi Enzo Roco’nun da bu taksiciler tarafından dolandırıldığı tespit edildi. Geçen sezonun başında siyah-beyazlı takıma katılan Roco’nun bindiği taksinin şoförünün Beşiktaş'tan Sultanahmet'e tam 1000 TL ücret aldığı belirlendi.

Operasyonda 25 taksici hakkında gözaltı kararı verilirken, 38 taksicinin de ifadesine başvurulacak. Haklarında gözaltı kararı çıkarılan 25 sürücüden 19'u yakalandı. 38 sürücünün ise çalışma ruhsatları iptal edildi.

SUÇ ÖRGÜTÜ OLARAK İŞLEM YAPILACAK

Taksicilerin bazılarının, nitelikli dolandırıcılık, cinsel taciz ve nitelikli hırsızlık suçlarından kayıtlarının olduğu öğrenildi. Bu arada dolandırıcı taksicilerle ilgili suç örgütü olarak işlem yapılacak. Yapılan soruşturmalarda taksicilerin birbirleri ile irtibatlı olduğu da ortaya çıktı.

Kurbanları planlı şekilde seçen taksi çetesi aynı yöntemlerle dolandırıcılık yaptıkları, itiraz eden mağdurları yol ortasında indirdikleri ve arkadan gelen yine çete üyesi teksinin de aynı ücreti istediği ortaya çıkarıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler