Talisca o defteri kapattı: "Kariyerime öncelik vermem lazım..."

Talisca o defteri kapattı: "Kariyerime öncelik vermem lazım..."

Beşiktaş’ın Brezilyalı futbolcusu Anderson Talisca, kulüp çalışmalarını askıya aldı.

Ajans Beşiktaş - Anderson Talisca, sahibi olduğu Olimpia Futbol Kulübü’yle ilgili sürpriz bir karar aldı. Talisca, kulübün kapısına kilit vurarak faaliyetlerini durdurma kararı aldı. 

Kapatmanın geçici olduğu öğrenildi. Talisca, Brezilya’da kurduğu kulubün, Beşiktaş'taki futbolculuk kariyerini etkilediğini belirtti:

“Bu kararın alınması gerekiyordu. Bir futbolcu olarak geleceğimi direkt etkileyen sözleşme şartlarından doğan yükümlülüklere uymam gerekiyordu. Hayalim genç sporcular ve iyi vatandaşlar yetiştirmek. Bir gün bunu gerçekleştireceğim. Ancak bunun zamanı şimdi değil. Çünkü kendi kariyerime öncelik vermek zorundayım. Çok şükür ki kendimi sürekli geliştiriyorum. Daha yaşım genç ve rüyalarımı gerçekleştirmek için önümde epey zaman olduğunun farkındayım. Takımda forma giyen tüm sporcular ve teknik ekiple yöneticilere teşekkürü bir borç bilirim. Özellikle de futbol departmanımızın başında olan dostum Ivan Conceiçao’ya teşekkürlerimi sunarım."

Yıldız futbolcunun bir sene önce kurduğu Esporte Clube Olimpia’nın futbol takımı Ekim ayında hazırlık maçları yapmak için topluca İstanbul’a da gelmiş ve siyah-beyazlı futbolcu da burada kendileriyle bir araya gelmişti. 

Etiketler :