Tamer Tuna: "Beşiktaş'ta teknik direktör olacak kapasitem var"

Tamer Tuna: "Beşiktaş'ta teknik direktör olacak kapasitem var"

Teknik Direktör Tamer Tuna TRT Spor'da yayınlanan Ajans Saati programına konuk oldu.

Ajans Beşiktaş - Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Tamer Tuna, TRT Spor'da yayınlanan; Uğur Demirkırdı, Ersin Şiyhan ve Mustafa Karagöl'ün sorularıyla katıldığı, Yasin Dallı'nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen Ajans Saati programına konuk oldu. 

Siyah-beyazlı takımda geçirdiği süreçlerin kendisine katkı sağladığını belirten Tuna, "Neticede Beşiktaş. Ben hem futbolculuk hem de antrenörlük yaptım. Bir kere Şenol hocayla çalıştım ve iki sezon boyunca inanılmaz tecrübeler yaşadım. Başkanımız Fikret Orman ve yönetimiyle yaşadıklarım da öyle. Emin olun, bu işi çok uzun yapmayacağım, çok kısa yapacağım. Farklı planlarım var teknik direktörlükle ilgili ve bunu yapacağım. Ama şu anda içinde bulunduğum o yapı itibarıyla kazandığım 20 sezonluk tecrübe var diyebilirim. Yaşanan şampiyonluklar, başarısızlıklar. Yönetim anlayışının içinde de gördüm çünkü çok dahil oldum. Tanık olduğum ve dinlediğim çok iletişim oldu. Başkanımızın özellikle nasıl olunması gerektiğiyle ilgili yaşattığı büyük tecrübeler var. Çünkü ilerde bir kulüp sahibi olmak gibi düşüncelerim de var. Ütopik bir hayal ama bunu düşünüyorum. Çok güzel tecrübeler oldu, bir kere Şenol hoca gibi biriyle çalıştım. Çok zor olacağı söylendi hep ama inanılmaz bir iki yarı yaşadım. Çalışma alanını bize açan bir teknik adamdı. Görüşlerimizi açık yüreklilik ile ifade ettiğimiz ve bizi dinleyen bir insandı. Bu konuda çok saygı duyduğum bir insandır. Tabii ki iki yıllık süreçte kendi kararımı vermemde birçok sebep etken olmuş olabilir ama bunu da o dönem başkanımız Fikret Orman ile görüştüm. Zaten ağabey-kardeş ilişkimiz vardır ama bu iki yıllık süreçte beni yardımcı antrenör olarak getirmiş, bir kez bile maçtan önce kadro ya da oyuncu dahi sormamış bir adamdan söz ediyoruz. Değerlendirmeler, danışıklıklar tabii ki oluyor, olması da gerekli zaten" şeklinde konuştu.
"BEŞİKTAŞ'TA TEKNİK DİREKTÖR OLACAK KAPASİTEM VAR"

Beşiktaş'ı teknik direktör olarak çalıştırmak istediğini belirten Tuna, "Burada iyi bir ekibim oldu şanslıyım ama bu belki şu an söz ettiğiniz gibi Fenerbahçe'de de yaşanıyor. Skorlar iyi olduğunda doğru değerlendirmeler yapılıyor. İyi olmadığında yapılmıyor. Sadede bununla ilgili diyebilirim. Tabii ki ben artık teknik direktörüm. Şu anda Sivasspor teknik direktörüyüm. Bu konuya vereceğim her cevap speküle edilebilir. Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor ya da milli takım. Bu takımlarla çalışabilmek, şampiyonluğa oynayan ya da oynayabilecek bir takımda olabilmek bir teknik adamın hayalidir. Benimde hayalim hep vardı teknik adamlığa başlarken. Beşiktaş'ta 2 yıl antrenörlük yapmak ve şu anda orayla addedilmek gerçekten önemli. Bir söz vardır. İmparator olmadan önce herkes oraya yaraşır bir adam olduğunuzu düşünür. Ben daha orada teknik adam olmadım. Olacak kapasitem herhalde var. Şu anda emin olun çalışma metotlarında değişiklik yok. Aldığımız verim inanılmaz iyi futbolculardan. İletişimde bizim de edineceğimiz tecrübeler olabilir ama kendimde çalışabilecek potansiyeli her yerde görüyorum. Bunu açık yüreklilikle söyleyebilirim. Çünkü, bu konudaki gelişimim, bugüne kadar sahip olduğum deneyimler var. Ben 9 yıldır antrenörüm. Altyapıda da antrenörlük yaptım. Çanakkale Dardanelspor'da U13 takımı ile başladım. Daha sonra altyapı sorumluluğuyla devam edip A takımda antrenörlük yaptım. Deneyimler her zaman yaşanır" şeklinde konuştu.

Etiketler :