Taraftarlar Guti ve İlhan'ı kimseye yedirmesin!

Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in yardımcısı olarak Guti Hernandez ve İlhan Mansız'ın göreve getirilmesi başta taraftarlar olmak üzere bütün Beşiktaş camiasını sevince boğdu. Futbolculuk dönemlerinde siyah-beyazlı formaya ve kulübe hizmet etmiş bu iki ismin yeniden Beşiktaş'ta göreve başlaması çok doğru ve güzel bir hamle oldu. Geçtiğimiz sezonu yardımcısız geçiren Şenol Güneş'in de, artık omuzlarındaki yük biraz olsun hafifleyecektir.

Guti, Real Madrid altyapısında antrenörlük görevi yaparken, İlhan'ın ise ilk deneyimi Beşiktaş olacak. Gerekli eğitimleri aldığını biliyoruz, ben zorlanacağını düşünmüyorum. Taraftarlar ile takım arasındaki pozitif enerjiyi sağlayacak isim İlhan Mansız, takımın ve kulübün globalleşmesinde katkısı olacak isim ise Guti Hernandez. Bu iki ismin işin teknik ve taktik boyutunda Şenol Güneş'ten de öğrenecekleri çok şeyler olacak.

Şimdi bu detayları bir kenara bırakarak, asıl konumuza dönelim istiyorum. Beşiktaş taraftarı, Guti ve İlhan Mansız'ı kimselere yedirmeyin. İkisi hakkında da maksatlı haberler çıkacaktır, yorumlar yapılacaktır. Sizler, bu iki ismin arkasında durun. Yaşam stilleri olarak Şenol Güneş'e benzemeyen iki kişiden bahsediyoruz. Bu durumu sonuna kadar kullanacak, ellerine geçen her fırsatta spekülasyon yaratacak tipler olacak. Beşiktaş'ın aldığı ilk olumsuz sonuçta, Guti ve İlhan'ın üzerinden yürümeye çalışan ve iki ismi de yıpratma peşine düşen isimler, yorumlar, yazılar, haberler göreceğiz. Taraftarların bu çıkacak olan maksatlı haberlere, yorumlara karşı seviyeyi düşürmeden, tepki vermesi ve Guti ile İlhan'ı, Beşiktaş'ın evlatlarını kimseye yedirmemesi gerekiyor.

İlk kötü sonuçta!

Alınacak ilk olumsuz sonuçta, bu iki isim üzerinden yürümelerin başlayacağını ve zaman zaman işin kavga boyutuna, tartışma boyutuna taşınacağını düşünüyorum. İlhan ve Guti'nin oyuncular ile arasının iyi olmadığına kadar, birbirlerini dinlemediklerine kadar maksatlı haberlerin, yazıların yazılacağını düşünüyorum. Umarım ben yanılırım da bu tür haberler ile Beşiktaş camiası karşılaşmaz. Ama tekrar ediyorum; Beşiktaş taraftarı takımın teknik ekibinin her zaman yanında olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar