Eray Emin Aydemir

Eray Emin Aydemir

Tarihi fark kaçtı! Yazık

Beşiktaş'ın bu akşam Galatasaray'a karşı üstünlük kuracağını biliyorduk ancak bu kadar üstün oynayacağını ne bizler, ne Şenol Güneş ne de Beşiktaşlı futbolcular tahmin etmemiştir.

İlk yarıda özellikle baskılı oynayan Beşiktaş'ı durduran isim Galatasaray savunması değil maçın hakemi Fırat Aydınus'tu. Beşiktaş'ın net verilmeyen iki penaltısının üstüne Tolgay'ı iki sefer hastanelik etmeye çalışan Gomis'i sahada tutmak gerçekten Fırat Aydınus'un üstün başarısıydı. Tebrik ediyorum!

İkinci yarıda Muslera'nın Cenk'e ikramı bir anlamda ilahi adaletin tecellisi gibiydi. İlk yarıdaki baskılı oyununu sürdüren Beşiktaş yıldızlarıyla birçok kez farkı artırma şansı bulurken inanılmaz işleri yaptılar ve çok net gol pozisyonları heba ettiler.

Derbinin kaderini çizen adam ise sürpriz bir isim oldu. Dusko Tosic attığı bu golle Galatasaray'ın zaten az olan direncini kırarken savunmadaki istikrarlı oyunun yanı sıra skora da katkı sağlaması Beşiktaş adına büyük bir kazanç oldu.

Teknik adam farkı

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ile Tudor arasında üç gömlek fark var. Beşiktaş önde olmasına rağmen Şenol Güneş sürekli olarak skoru artırmanın peşindeydi. Tudor ise 2-0 gerideyken bek çıkartıp yine bir bek oyuna dahil olarak teknik adamlık yeteneklerinin ne seviyede olduğunu gösterdi.

Sonuç itibariyle ligin efendisi Beşiktaş lige döndü. Tarihi bir farkın kaçması Beşiktaşlı taraftarları fazlasıyla üzmüştür. Yazık. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar