TARİHTE BUGÜN | Slaven Bilic'ten duygusal veda

TARİHTE BUGÜN | Slaven Bilic'ten duygusal veda

3 yıl önce bugün Slaven Bilic, Beşiktaş'ın başında son maçına çıktı. İşte detaylar...

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş, 3 sene önce bugün 29 Mayıs 2015'te Gençlerbirliği ile karşı karşıya geldi. Karşılaşma, Cenk Tosun ve Oğuzhan Özyakup'un golleriyle 2-1 üstün tamamlanırken bu maç Beşiktaş'ın Slaven Bilic yönetimindeki son maçı oldu. 

Osmanlı Stadında oynanan karşılaşmayı Yunus Yıldırım yönetti. Maçı 1200 kişi tribünden takip etti. 

ps-006.jpg

Maçın ardından konuşan Bilic'in açıklamaları şu şekilde:

"Oyuncularımı tebrik ediyorum. Son maçı bu koşullarda oynamak kolay değildi. Çok agresif ve istekli bir şekilde oynadılar. İkinci golü daha erken bitirebilirdik. Burada ben ve antrenör ekibim çok güzel günler geçiridk. bu kulübün ben de çok özel bir yeri var. Burada çıkardığımız işten guru duyuyorum. Elimizden geleni yaptık ama yetmedi. umarım Beşiktyaş şampiyonluğa gelecek sezon ulaşacaktır. Ben de Beşiktaş'ın bundan sonra en büyük taraftarı olarak kalmaya devam edeceğim.

Türkiye'de benim için sadece Beşiktaş var ama yakın gelecekte Türkiye'ye dönmek gibi bir planım yok. Buradaki insanlar ve kültür benim için çok değerli. Ama şunu söyleyebilirim Türkiye'de benim için tek bir seçenek var o da Beşiktaş. Bu şekilde vedalaşmak, taraftarın desteğiyle ayrılmak çok güzel. Burada yaşadığım her dakika çok güzeldi."