Tayyip Talha: "Beşiktaş'ta aile ortamı var"

Tayyip Talha: "Beşiktaş'ta aile ortamı var"

Beşiktaş’ın transfer döneminin son gününde Adana Demirspor'dan kadrosuna kattığı Tayyip Talha Sanuç, Karabük'te konuk olduğu özel bir kanalda önemli açıklamalarda bulundu.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş'ın yeni transferi Tayyip Talha Sanuç, Karabük’ün yerel kanallarından BRTV'de yayınlanan Futbol Arenası programına telefonla katıldı.

Beşiktaş'ta transfer sürecinde memleketi Karabük’ten oldukça çok sayıda destek mesajı aldığını söyleyen Talha, “Futbola başladığım günlerde bugünlerin hayali ile yaşıyordum. Bu açıdan çok mutlu ve gururluyum. Karabükspor'un alt yapısından A takıma yükselmek, A takımda süre bulmak ve en önemlisi Karabük'ten futbolcu çıkabileceğine herkesi inandırmak gerçekten benim hayalimdi. Bunu başardığım için çok mutluyum. Eminim Karabük'te de benimle gurur duyanlar vardır. Transfer sürecinde memleketimden çok destek mesajı aldım. Orası benim evim, memleketim” dedi.

Karabükspor alt yapısına başladığı dönem 'Karabük'ten futbolcu çıkmaz' söylemlerini duyduğunu belirten genç oyuncu, “O zamanlar bizim için İbrahim Kaş gibi çok büyük bir rol model vardı. Demek ki istenirse oluyordu. Alt yapıya başladığım gün kendime; 'Ben de bunu başarabilirim. Ben de Beşiktaş'ta oynayabilirim' demiştim ve bugün bunu başardığım için çok mutluyum. Şu anda belki eski Karabükspor yok fakat benim de tanıdığım futbolcu olma hayali olan küçük kardeşlerim var. 13-14 yaşımda biri bana rol model oldu. İnşallah ben de birilerine rol model olabilirim. Birilerine umut ışığı yakabilirim. Futbolda hiçbir zaman imkansız diye bir şey yok. Hayallerin peşinden koşulduğu ve çalışıldığı takdirde şans elbet yüzünüze gülecektir. Ben de alt yapıdayken bazen karamsardım ama uğraştım, çalıştım” ifadelerini kullandı.