Tek düdükle, iki maça etki etmek...

Beşiktaş, kazanmaktan başka çaresinin olmadığı Konya deplasmanında, hayati önem taşıyan 2 puanı sahada bıraktı. Bu kaybedilen 2 puan kısmen şampiyonluk yarışını da Beşiktaş adına noktaladı. Zaten puan kaybetme lüksü olmayan Beşiktaş, bir kez daha cepten yedi. Şimdi ne mi olacak? Beşiktaş, şampiyon olmak istiyorsa 34. hafta sonuna kadar tek bir puan bile kaybetmeyecek. Üst üste üçüncü şampiyonluk için artık başka bir yol göremiyorum.

Beşiktaş'ın Konya karşısında kaybettiği 2 puanın sebepleri sırasıyla; Alper Ulusoy, futbolcuların girdiği pozisyonları harcaması ve Şenol Güneş'in Love-Vida değişikliği. Sondan başlayalım. Güneş'in yaptığı değişikliğin hemen arkasından gol gelmesi, planları da bozdu. Sonrasında gelen panik hamleleri, işi daha da çıkmaza götürdü. Aslında, değişiklikten hemen sonra gol gelmeseydi, hoca Negredo'yu sokup oyunu tutacaktı ama plan işlemedi.

İlk yarıda maç kopabilirdi!

Beşiktaş özellikle maçın ilk yarım saatinde harika oynadı. Sanki deplasmanda değil de, Vodafone Park'ta oynarcasına akıcı, izleyene keyif veren bir oyun vardı Beşiktaş adına. Ancak, Vagner Love ve Talisca başta olmak üzere girdikleri net pozisyonları gole çeviremeyince, işler tersine dönmeye başladı. Üstüne Konyaspor'un sertleşen oyunu ve Beşiktaş'ın bu sertliğe ayak uyduramaması ev sahibini bir an da maça ortak etti.

Alper Ulusoy maçı katletti!

Hakem Alper Ulusoy maçı adeta katletti. İkide bir oyunu durduran tetikçi hakemin Talisca'ya çıkardığı sarı kart ve Konyaspor'un stoperini oyundan atamaması maçın önüne geçti. Sarı kart sınırındaki Pepe ve Talisca'ya hatalı kartlar gösteren Ulusoy, bu hamleleri ile Fenerbahçe maçına da etki etti. Özellikle Talisca'ya gösterdiği kart ile çığır açan sözde hakem bu arkadaş, görevini başarıyla yerine getirmiş oldu.

Pepe'nin pozisyonu penaltı değil. Kurala göre vücudun herhangi bir yerinden seken topun ele çarpma durumunda oyun durmaz, penaltı verilmez. Tolgay'ın pozisyonuna ise yorum yapamıyorum, her açıdan farklı duruyor. Zaten Konyaspor adına da başka tartışılacak pozisyon yok.

Sözde hakem Alper Ulusoy'un bir de Caner'e gösterdiği sarı kart var. Maçın son dakikasında Caner'e 'taçı geç kullandın' gerekçesi ile sarı kart gösterdi. Yahu Alper Ulusoy, Beşiktaş'ın oyuncusu puan kaybederken neden vakit geçirsin?

Yönetimin ses çıkarması şart!

Beşiktaş yönetiminin, Alper Ulusoy'a her türlü suçlamayı yapması ve bir daha Beşiktaş maçlarına atanmasını engellemesi şart. Belki de bu hakem, Beşiktaş'ın şampiyonluğunu engelledi Konya maçında. Kendisi adına kötü giden bir sezonu şampiyon tamamlama şansı olan Beşiktaş'ın önüne geçti. Bir hakem, bir düdüğü ile hem Konya maçına hem de Fenerbahçe maçına etki etti. Çıkıp konuşun, siz konuşmazsanız bunlar cesaret alıp yarın Vodafone Park'ta da aynılarını yapacaklar.

Önceki ve Sonraki Yazılar