1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. TFF video hakem çalışmalarını resmen başlattı
TFF video hakem çalışmalarını resmen başlattı

TFF video hakem çalışmalarını resmen başlattı

Türkiye Futbol Federasyonu, gelecek sezon geçilmesi düşünülen Video Hakem için çalışmalara başladı. Toplantıda FIFA tarafından Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerine bilgi verildi.

A+A-

Ajans Beşiktaş - FIFA, TFF, IFAB ve Kulüpler Birliği'nden yetkililerinin katıldığı ve Video Yardımcı Sistemi'ne (VAR) geçiş hazırlıklarının ele alındığı Proje Toplantısı, FIFA'nın Zürih'teki merkezinde başladı.
 
İki gün sürecek toplantıya TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, TFF Merkez Hakem Kurulu Danışmanı ve FIFA VAR Uzmanı Roberto Rosetti, Kulüpler Birliği Vakfı Genel Sekreteri Mesut Altan, Genel Sekretervekili Mustafa Eröğüt ile FIFA Baş Teknik Sorumlusu Marco van Basten, Teknoloji Departmanı Müdürü Johannes Horzmuller, Teknoloji Departmanı Sorumlusu Danielle Diana ile Oyun kurallarından sorumlu olan Uluslararası Futbol Birliği Kurulu'nun (IFAB) Genel Sekreteri Lukas Brud katılıyor.
 
Toplantının ilk gününde projenin teknolojik alt yapısına dair FIFA yetkilileri tarafından bilgilendirme yapıldı. IFAB'ın merkezinde yarın yapılacak toplantıda ise projenin hakemlik esaslarına dair bilgilendirme ve değerlendirmeler yapılacak.