TFF'den yayın ihalesi açıklaması! Digiturk'le anlaşma sağlanamadı

TFF'den yayın ihalesi açıklaması! Digiturk'le anlaşma sağlanamadı

Türkiye Futbol Federasyonu yayın ihalesine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada Digiturk'le anlaşma sağlanmadığını, imza haklarının ilgili paketlere en yüksek ikinci teklifleri veren firmalar olan Saran ve TRT'ye geçtiğini açıkladı.

Ajans Beşiktaş - TFF'den konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2022-2023 ve devam eden futbol sezonlarını içeren TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Müsabakaları Yayın Haklarının devri için düzenlenen ihaleye ilişkin olarak, Yayın İhale Komisyonu'nun aldığı karar gereğince, Paket 4 kapsamında Paket 1-B, Paket 1-C, Paket 1-D, Paket 1-E, Paket 1-F, Paket 2 ve Paket 3 için verilen süre sonunda Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş. (Digiturk) ile sözleşme imzalanması söz konusu olmamıştır.

Bu kapsamda, 28.02.2022 tarihli kamuoyu açıklamamızda da duyurulduğu gibi, ihale şartnamesi koşullarında ve şartname ekinde yer alan Yayın Hakkı Sözleşmesinin imzalanması için haklar, ilgili paketlere en yüksek ikinci teklifleri veren Saran Uluslararası Film. Org. Rek. Tic. Paz. A.Ş. ve TRT'ye geçmiş bulunmaktadır."