Tosic, Kayseri maçında sahada!

Tosic, Kayseri maçında sahada!

Cezasını Beşiktaş’ın çıkmadığı F.Bahçe derbisinde çeken Sırp yıldızın, Pepe’nin yokluğunda pazartesi günü oynayacak olması Güneş’in yüzünü güldürdü.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş'ın 2-0 kaybettiği Galatasaray derbisinde kırmızı kart gören Dusko Tosic'in imdadına, Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçı yetişti. Siyah-beyazlılar, 57. dakikada tatil edilen karşılaşmanın kalan bölümü için sahaya çıkmasa da Tosic, cezasını doldurmuş oldu. Bu durum sakatlığı nedeniyle sezonu kapatan Pepe'nin yokluğunda teknik heyetin yüzünü güldürdü. Şenol Güneş, Kayseri maçında savunmanın göbeğini Vida- Tosic ikilisinden oluşturacak.

UÇAKTA YER BULDULAR!

Kayserispor Kulübü, Beşiktaş maçının pazardan pazartesi gününe alınması halinde uçakta yer olmaması nedeniyle takımın İstanbul'a gelemeyebileceğini açıklamıştı. Karşılaşmanın Pazartesi oynanmasının resmileşmesinin ardından, sarı-kırmızılıların da durumu netlik kazandı. Kayserispor kafilesine bilet bulunduğu ve İstanbul yolculuğu için bir sorun kalmadığı belirtildi.

'GELECEK SEZON KUPAYA BİZİ ALIN'

Beşiktaş, kaldığı yerden oynanmasına karar verilen Fenerbahçe derbisine çıkmadığı için PFDK'ya sevk edildi. Statünün ilgili maddesi, maça çıkmayan kulübe hükmen mağlubiyet kararı ile birlikte o sezonki kupa müsabakalarından ihraç ve takip eden sezonda Türkiye Kupası'nda yer almama cezası öngörülüyor. Süreçte kulüp kupanın ticari haklarından elde edilen gelirlerden de talepte bulunamıyor. Öte yandan Beşiktaş, savunmasında tatil kararı sonrası hukuk faciası yaşandığını belirterek, söz konusu eyleme kadar elde edilen gelirin ceza kapsamı dışında tutulmasını ve 2018-19 sezonu için kupadan men edilme cezasının verilmemesini talep etti. (Sabah)

Etiketler :