TRT1 uydudan şifresiz nasil izlenir? Beşiktaş-Hapoel maçı TRT 1 Biss Key ayarları

TRT1 uydudan şifresiz nasil izlenir? Beşiktaş-Hapoel maçı TRT 1 Biss Key ayarları

Hapoel Beer Sheva ve Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi son 32 turunda bu kez İstanbul'da karşı karşıya gelecek. Maçın yayıncısı kanalı uydudan izlemek isteyenler sorun yaşayabiliyor. İşte çözümü...

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş'ın evi Vodafone Arena'da oynayacağı karşılaşma, 23 Şubat Perşembe günü saat 21.00'de oynanacak. İstanbul'da oynanacak Beşiktaş - Hapoel Beer-Sheva rövanş maçı TRT 1'den canlı yayınlanacak.

Türkiye'nin ülke çapında yayın yapan ilk ulusal televizyon kanalı olan TRT1, Türkiye'nin tüm yayın platformlarında yer alıyor. Türksat uydusu üzerinden çanak antenle veya karasal anten yayın ile ücretsiz ve şifresiz olarak izlenmesi mümkün. Ayrıca Digitürk, D-Smart, KabloTV gibi dijital yayın platformlarında da yer almakta.

Ancak Beşiktaş - Hapoel Beer Sheva maçını uydu alıcıları ile TRT'den izlemek isteyen izleyicilerin TRT 1 Biss Key ayarlarına ihtiyaçları var.  Peki bu bilgiler nasıl girilir?

Maç sırasında şifreleme problemiyle karşılaşan kullanıcıların TRT 1 Biss Key bilgilerini girmeleri gereecek. Biss Key girmeden önce bilinmesi gerekenlerin başında, uydu alıcısının Biss Key kırabilme özelliğine sahip olup olmadığı geliyor.

Şifreyi kırabilmek için uydu alıcınızın Biss şifre çözebilme özelliğine sahip olması gerekmektedir. Eğer uydu alıcınızın şifre çözme özelliği açık durumda değilse, uydu alıcınızı aldığınız yetkili servisten destek isteyiniz.

Uydu alıcınızın menüsünde 'CAS', 'Key Girişi', 'CAS System', 'CAS Keys' veya benzer bir isimle yer alan KEY girişi menüsüne gelin.

Açılacak menüde yer alan şifreleme tiplerinden (Şifre Tipi, Cas Type veya benzer bir isimdeki seçenek) Biss olanını seçin. Açılacak menüde yer alan talimatları uygulayarak aşağıdaki değerleri girin.

TRT için; Biss ID: 0x1FFF ya da 0x1FFE (eğer 6 haneli ise Biss ID 0x001FFF ya da 0x001FFE olarak girilmelidir)
Biss TP: 11919/24444 (V) (Bazı modellerde bu sorulmamaktadır.)
Key Değeri: 10000000000000 (eğer 12 hane varsa key değeri 100000000000 olmalıdır.

Şifreyi kaydedip (Kaydet, Tamam, Save veya OK) menüden çıkın. Şifreyi kaydettiğiniz halde yine izleyemiyor ve hâlâ 'kanal şifreli' gibi bir uyarı ile karşılaşıyorsanız uydu alıcınızı kapatıp açın. Eğer alıcınız hala şifreyi çözemiyorsa lütfen cihazınızı satın aldığınız yetkili servisten destek isteyin.

Beşiktaş - Hapoel Beer Sheva TRT 1 Uydu Frekans Bilgileri:
Türksat 4A Batı 42ºE / Türkiye – Avrupa 11.958 V 27500 5/6

Etiketler :