"Türk futbolcular Quaresma'yı iyi izlesin"

"Türk futbolcular Quaresma'yı iyi izlesin"

Deneyimli teknik direktör Hikmet Karaman Beşiktaşlı Ricardo Quaresma'dan övgü dolu sözlerle bahsederken, Rizespor'u çalıştırdığı dönemde Oğulcan Çağlayan'a Portekizli futbolcuyu örnek gösterdiğini ifade etti.

Ajans Beşiktaş - Hikmet Karaman, Beşiktaş'ın 34 yaşındaki yıldızı Ricardo Quaresma ile ilgili dikkat çeken tespitlerde bulundu.

Skorer'e konuşan deneyimli çalıştırıcı Türk futbolcuların, Quaresma'yı iyi takip etmesi gerektiğini söyledi.

Portekizli futbolcudan övgüyle bahseden Hikmet Karaman'ın açıklamaları şöyle;

"Quaresma müthiş oynuyor. Buradan kanatta oynayan Türk futbolculara sesleniyorum. Quaresma'yı iyi seyredin. Pas isterken nerede duruyor, kendini nasıl boşa çıkarıyor? Hiçbir şekilde markaj altında top istemiyor. Top bir yerlerde oynanırken devamlı oyunda genişlik alıyor. Oyunda genişlik aldıktan sonra rakibin üzerine giderek kendi özelliklerini kullanıp gol atıyor veya attırıyor. Rizespor’un başındayken Beşiktaş-Leipzig maçında Oğulcan'ı aradım ve 'Kanat oynuyorsun Quaresma'yı seyret' dedim. O başka bir şey anlattı. 'Oğlum' dedim, 'Bak adam topla buluşurken nerede? Oyunda devamlı genişlik alıyor. Kalabalıkta mı? Sen top gelmeden hemen markaja atıyorsun kendini. Niye atıyorsun, bekle geniş açıyı al. Boş alana doğru koşunu yap' dedim."

Etiketler :