1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türkiye Finans kredi erteleme kararı! Türkiye Finans kredi erteleme var mı?
Türkiye Finans kredi erteleme kararı! Türkiye Finans kredi erteleme var mı?

Türkiye Finans kredi erteleme kararı! Türkiye Finans kredi erteleme var mı?

Virüs salgını sonrası Türkiye Finans kredi erteleme kararı aldı mı? Türkiye Finans'ta kredi erteleme var mı? Hangi bankalar kredi borçlarını erteledi, ne kadar süre erteledi gibi soruların cevapları haberimizde...

A+A-

Türkiye Finans kredi ne kadar ertelendi, Türkiye Finans hangi krediler ertelendi, bireysel ihtiyaç kredisi ertelendi mi, Türkiye Finans kredi erteleme geldi mi, Türkiye Finans konut kredisi ertelendi mi, Türkiye Finans taşıt kredisi ertelendi mi, Türkiye Finans kredi kartı borçları ertelendi mi? gibi sorular internet ortamında çokca aratılmaya başlandı. 

Hangi bankalar kredi borçlarını erteledi, ne kadar süre erteledi gibi soruların cevapları haberimizde...

Şu an için Türkiye Finans'tan bu yönde bir açıklama var. Kamu bankalarından (Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank) sonra özel bankalardan ilk önce Akbank düğmeye bastı ve müşterilerinin virüs salgını sürecini mali açıdan en az hasarla atlatabilmesi amacıyla hazırladıkları destek paketlerini devreye aldı. Ancak Türkiye Finans'tan da bir destek paketi açıklaması geldi.

Türkiye Finans bankasından açıklama:

Türkiye Finans, nakit akışı bozulan veya bozulacağını öngören tüm bireysel ve ticari müşterilerinin talep etmeleri halinde kullanmış oldukları fonlara ilişkin taksit ödemelerini 30 Haziran'a kadar erteleyecek.

Bireysel müşterilere, talep etmeleri halinde kredi kartı ödemelerinde ilave finansman desteği sağlayacağını belirten Türkiye Finans, ticari, KOBİ ve mikro ölçekteki müşterilerin mevcut finansmanları ihtiyaç halinde nakit akışlarına uygun olarak yeniden yapılandırılacak.

Türkiye Finans, personel maaş ödemesi hizmeti alan işletmelere, limitleri dahilinde 3 aylık maaş giderleri kadar, 3 ay ödemesiz 24 aya kadar vadelerde fon imkanı sunacak.

Önceki ve Sonraki Haberler