Gürel Yurttaş

Gürel Yurttaş

Tuzağa düşme Beşiktaş! Kiev'e takılıp kalma

Beşiktaş ülke futbolunun yükselen değeri. 

Bunu taraflı tarafsız herkes kabul ediyordu. 

Ne zamana kadar? Fenerbahçe derbisine kadar...

Ondan sonra havayı birden değiştirdiler. Ya da değiştirmeye çalıştılar.

Neymiş efendim; Beşiktaş çok kötü takımmış! Fenerbahçe maçında pozisyon bile bulamamış! Futbolu çirkinleştirmiş! Hem hakemler de Beşiktaş'ı kolluyormuş!

Peşinden Kiev faciası gelmez mi? Bakın şimdi hemen herkes hakem skandalı hakkında hemfikir hemfikir ama... Bir kaç gün sonra hakemi unutturup, Beşiktaş'ın nasıl kötü bir takım olduğunu anlatmaya başlayacaklar sağda solda. Dalga da geçecekler akılları sıra...

İşte burada Beşiktaş tuzağa düşmemeli.

Dikkat edin; Fenerbahçe saha dışından yıpratma kampanyasına başladı bile... Sanki derbide müthiş oynamış, 3 topu direkte patlamış, golleri sayılmamış gibi veryansın ediyorlar. Hakemler Beşiktaş'ı kolluyormuş; bundan sonraki maçlar için hakemleri etki altına alacaklar! Amaçları bu.

Şimdi...

Beşiktaş başkanı, yönetimi, hocası, taraftarı, camiası dikkatli olmalı.

Şu Dinamo Kiev maçının havasından acilen çıkmalı.

Kim ne derse desin; gerçeği gördük biz. Dünya da gördü. Hakem felaketini ilk kez yaşamadık ülke futbolu olarak; son da olmayacak. Beşiktaş gruptan çıkma şansını İstanbul'daki beraberliklerle kaybetmişti aslında, Kiev maçından ne olacak!

Neyse unutun bunları. Lige dönün hemen.

Fenerbahçe maçından sonra çekilmek istendiği oyuna Fikret Orman düşmedi. Beşiktaş başkanı Fenerbahçelilere laf yetiştirmek yerine düzeyli bir açıklamayla kendine yakışanı yaptı. Böyle yapmaya da devam etmeli. Onlar konuşsun dursun; Beşiktaş başkanı işini yapmalı.

Eğer sağdan, soldan gelen dalga geçervari(!) yorumlara kulaklarını tıkarsa...

Sahada yenemeyen rakiplerinin saha dışındaki laf savaşlarına karşılık vermek yerine önüne bakarsa...

Teknik Direktör Şenol Güneş takım içindeki havayı korumayı başarırsa...

Beşiktaş yine şampiyon olur bu sene; inanın.

Dinamo Kiev felaketi bunun habercisi bence... Devler arenasında darbe alma ihtimali büyük olan Beşiktaş, ligdeki rakiplerini kolaylıkla alt edecektir; görün de bakın!

Önceki ve Sonraki Yazılar