Eray Emin Aydemir

Eray Emin Aydemir

Twitter Kartalları'na çağrı

Twitter oldukça güzel bir ortam...

Açık konuşmak gerekirse ben de kullanmaktan çok zevk alıyorum.

Ancak insanlar çok kolay yönlendirilebiliyor. Eğer algıları açık değilse kolayca bir amaç için kullanılabiliyorlar.

En son yazacağımı en baştan yazayım.

Beşiktaş taraftarlarının son iki sezonda twitter'da hâkimiyet kurması, özellikle medya kuruluşları üzerinde baskı oluşturması bazı kesimleri rahatsız etti.

Bu kesimler, twitter jargonunda "troll" olarak bilinen hesapları satın aldılar. İsimsiz hesaplardan Beşiktaş aleyhine, takımı karıştırmak, Sayın Şenol Güneş üzerinde algı oluşturmak için muazzam bir çaba veriliyor.

Bir de Beşiktaş bir kaç hafta sallanınca, sonuçlar istenmeyen şekilde geldiğinde bu trollere gün doğuyor. Üzülerek söylüyorum, Quaresma'ya edilen küfürler ve Şenol Hoca'ya yapılanlar bu trollerin yoğun emeklerinin sonucu. Beşiktaş taraftarlarının bir kısmı da bu trollerin hazırladığı tuzağa düşüyorlar.

Beşiktaş kötü bir dönem geçirdi. Çok daha farklı bir 16 haftayı geride bırakabilirdik. Olmadı.

Peki elimizde şu an itibariyle ne var? Şampiyonlar Ligi'nde gruptan lider çıktık. Ligde ise liderin 3 (yazıyla üç) puan gerisindeyiz.

Bu tabloda Şenol Güneş için "bu adamı kovun veya evine dön" gibi paylaşımlar yapmanın faydası kime dokunur? Sizlere soruyorum.

Quaresma tartışılan bir diğer isim. Formda mı tartışılır, dinlendirilmesi gerekiyor mu? Bana göre gerekiyor. Ancak bu takımın patronu Şenol Güneş, oyuncularını antrenmanlarda gören formayı veren kendisi. Onun tercihlerini yapıcı bir dille eleştiri herkesin hakkı. Ancak üzerinde siyah-beyazlı forma taşıyan bir futbolcuya "şaklaban" demek ne kadar Beşiktaşlı duruşuna yakışır? Yorumu sizlere bırakıyorum.

Osmanlıspor maçına gelirsek...

Beşiktaşlı futbolcular istesin bu ligde yenemeyecekleri takım yok. Osmanlı'nın başına da bu geldi.

Maçın taktik yorumunu herkes yapacaktır. Ben sizi farklı bir konuda düşünmeye davet ettim.

Umarım konuyu anlamınıza yardımcı olabilmişimdir.

Kalın sağlıcakla...

 

Önceki ve Sonraki Yazılar