1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. U19 Kadın Milli Takımı Azerbaycan'ı 2 golle yendi!
U19 Kadın Milli Takımı Azerbaycan'ı 2 golle yendi!

U19 Kadın Milli Takımı Azerbaycan'ı 2 golle yendi!

U19 Kadın Milli Takımımız, 2018/19 UEFA U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 2. Grup'taki ilk maçında Azerbaycan 2-0 mağlup etti.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Antalya'da oynanan ve Danimarka Futbol Federasyonu'ndan Frida Nielsen'in yönettiği maçta, Milli Takımımızın gollerini 39 ve 62. dakikada Melike Öztürk attı. Beşiktaşlı İrem Eren, 30. dakika oyuna girerek 60 dakika forma giydi.

Grubun diğer maçında İsviçre, Kıbrıs'ı 9-0 mağlup etti.

U19 Kadın Milli Takımımız, gruptaki ikinci maçında 6 Ekim 2018 Cumartesi günü 16:30'da Kıbrıs ile karşılaşacak.

Hakemler: Frida Nielsen, Line Maria Rasmussen, Joline Delcrois, Lois Otte

Türkiye: Bedriye Cam, Ferda İpek Çevik, Dilan Yeşim Taşkın (Dk. 30 Şehriban Dülek), Havane Dilbe, Ece Tütüncü, Büşra Kuru, Cansu Nur Kaya, Diyan Ceyhan (Dk. 30 İrem Eren), Seda Nur İncik (Dk. 89 Helin Ataç), Birgül Sadıkoğlu, Melike Öztürk (Dk. 76 Kevser Kartal)

Azerbaycan: Askarzade, Gurbanova, Gasimova, Ahmadova, Sardarlı, Gurgenidze (Dk. 88 Huseynova), Rahimova, Seyfatdinova, Abulashvili (Dk. 90+1 Taş), Nematova (Dk. 46 Yılmaz / Dk. 76 Gasviani), Aslan

Sarı Kartlar: Dk. 45 Melike Öztürk (Türkiye) - Dk. 81 Sardarlı, Dk. 83 Abulashvili (Azerbaycan)

U19 Kadın Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası Eleme Turu aday kadrosunda şu isimler bulunuyor:

Kaleciler:
Bedriye Cam (Şanlıurfa Gençlik Spor), İrem Damla Şahin (Yenimahalle 52 Spor), Zeynep Efsanur Koyun (Karadeniz Ereğli Belediye Spor)

Defans:
Cansu Nur Kaya (Pendik Çamlık Spor), Dilan Yeşim Taşkın (SKN St. Pölten Frauen), Ece Tütüncü (Dudullu), Ferda İpek Çevik (Dudullu), Havana Dilbe (Horozkentspor), Melisa Nilgün Keser (Yenimahalle 52 Spor), Serra Can (Karadeniz Ereğli Belediye Spor)

Orta Saha:
Berdan Bozkurt (Dudullu), Büşra Kuru (FC Speyer), Diyan Ceyhan (Hakkari Gücü Spor), Fatma Beyza Şahin (USC Landhaus), Helin Ataç (Kocaeli Bayan Futbol Kulübü), Kevser Kartal (1207 Antalya Döşemealtı Belediye Spor), Pelin Nur Çelebi (Fomget Gençlik ve Spor), Seda Nur İncik (1207 Antalya Döşemealtı Belediye Spor), Şehriban Dülek (Pendik Çamlık Spor)

Forvet:
Birgül Sadıkoğlu (Eskişehir Öncü Spor Kulübü), İrem Eren (Beşiktaş A.Ş.), Melike Öztürk (Horozkentspor)

Genç Milli Takımlar Sorumlusu: Tolunay Kafkas

Teknik Direktör: Suat Okyar

Önceki ve Sonraki Haberler