1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. "Ümit Hoca'nın oyunu bu kadar çirkinleştirmemesi lazımdı"
"Ümit Hoca'nın oyunu bu kadar çirkinleştirmemesi lazımdı"

"Ümit Hoca'nın oyunu bu kadar çirkinleştirmemesi lazımdı"

Yemen Ekşioğlu, Beşiktaş'ın Gençlerbirliği'ni 3-0 yendiği maçı değerlendirdi.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Fanatik gazetesi yazarı Yemen Ekşioğlu, bugünkü köşe yazısında şunları yazdı:

Başakşehir’in evvelsi gün öğlen şikayetlerle kapattığı Akhisar müsabakasından sonra kaybedilen 3 puan Beşiktaş’ı rahatlatmıştı. Ancak, haftaya oynanacak Trabzon maçı öncesi kritik Gençlerbirliği müsabakasını mutlak kazanmak zorundaydı. Nitekim ilk 40 dakika Gençlerbirliği sahaya oynamak yerine oynatmamayı düşünmesi Beşiktaş’ın işini zorlaştırıyordu. Ne yapmak lazım? Oyunu kenarlara taşımak lazımdı. Çünkü her iki kenarda oynayan Babel ve Quaresma son haftalarda farklı oynayarak golü getirdi. Bu durum, Gençlerbirliği’ni biraz top oynamaya itti. Bundan sonra Beşiktaş’ta karşısında adam gibi top oynayan bir takım bulunca önce Talisca’nın mükemmel frikiği, ardından Babel’in şapka çıkartılmıacak gol gelince Beşiktaş rahat bir nefes aldı. Şunu açıkça söylemek istiyorum.

Çok şey istiyoruz

Zamanında Ümit hoca çok beğendim bir insan, oyunu bu kadar çirkinleştirmemesi lazımdı. Şenol Güneş’e, hele Cenk’in pozisyonundan sonra üstüne yürümesi çok ayıptı. Ayıbın büyüğüyle futbolcularına bu kadar agresif sürmesi yakışmadı. Gol gelene kadar Beşiktaş orta sahası sadece Atiba’ya yüklenmişti. Gerçi bu haftalardır böyle. Oğuzhan’ın artık kendine gelmesi lazım. Beşiktaş orta sahası ligin bitimine yaklaşılan bu müsabakalarda Tolgay’ı oyuna girdiği pozisyondaki gibi olmalı. Yani biri hamal, biri süpürücü biri de forvet arkası olmalı. Oğuzhan, hem defans yap, hem oyunu kur, hem hücuma katkı yap galiba çok şey istiyoruz.

Ayırt etmeli

Onun için Oğuzhan mürekkebimize takılıyor. Ve Serkan Çınar... Ligin başından beri MHK’nin prenslerinden. Ben kendisini de takdir ediyorum. Ancak, bu kritik müsabakada faule bu kadar prim tanımamalı. Yani oynayanla oynamayanı ayırt etmeli. 20. dakikada Selçuk’a bir değil iki kırmızı kart göstereceği pozisyonda bir, iki, üç, dört deyip sarı kart
göstermesi son haftalardaki klasına yakışmadı.