Valerien Ismael karar verdi! 3 yolcu, Vida netleşmedi

Valerien Ismael karar verdi! 3 yolcu, Vida netleşmedi

Fenerbahçe derbisinden sonra, “Önümüzdeki sezon gol atacak, işi bitirecek forvet oyuncusuna ihtiyacımız olacak” diyen Beşiktaş’ın hocası Valerien Ismael, Batshuayi ve Larin’i defterden sildi.

Ajans Beşiktaş - Fenerbahçe ile Vodafone Park’ta oynadığı derbiden 1-1’lik beraberlikle ayrılarak, UEFA Konferans Ligi’ne katılma şansını çok zora sokan Beşiktaş, Michy Batshuayi ve Cyle Larin’le yollarını ayırmaya hazırlanıyor.

Kartal’ın en fazla eleştirilen ve tartışılan ismi Batshuayi derbide kaçırdığı penaltıyla kredisini tamamen tüketti. Cyle Larin de dev randevuda yararlanamadığı net fırsatlarla tepki topladı. Teknik Direktör Valerien Ismael’in, kiralık olan Batshuayi ve sözleşmesi 2 maç sonra bitecek Larin’i önümüzdeki sezonun kadrosunda düşünmediği aktarıldı.

Teknik patron Ismael, derbiden sonra yaptığı açıklamada, “Önümüzdeki sezon gol atacak, işi bitirecek forvet oyuncusuna ihtiyacımız olacak. Son iki maçta çok fazla gol olması gereken fırsat bulduk. Transfer konusunda yapacağımız çok şey var. Buraya her şeyini verecek oyuncuları bulmak konusunda çok hassas olacağız” ifadelerini kullanmıştı. Fransız hocanın, Batshuayi ve Larin’i kesin olarak gözden çıkardığı ve 2 hafta sonra yönetime vereceği raporda bu oyuncularla yola devam etmek istemediğini aktaracağı vurgulandı.

Bu arada Valerien Ismael’in Göztepe ile hafta sonu İzmir’de ve Konyaspor’la İstanbul’da oynanacak ligin kapanış maçında Batshuayi ve Larin’e 11’de forma vermeyi düşünmediği bildirildi. Siyah-beyazlı teknik adamın bu karşılaşmalarda hücum hattında Kevin Nkoudou, Güven Yalçın ve Kenan Karaman’a şans tanımanın hesaplarını yaptığı ifade edildi.  (Milliyet - Serdar Sardağ)