Esprili kişiliğiyle tanınan ve her kesim tarafından çok sevilen Gazeteci-Yazar Cenk Koray, hem koyu bir Beşiktaş taraftarı hem de başarılı bir Beşiktaş yöneticisiydi. 2 yıl basın sözcülüğü yaptığı Beşiktaş'ın 20 yılı aşkın bir süredir de kongre üyesiydi. 23 Temmuz 2000 tarihinde kalp krizi sonucu vefat etti. “Ben giderken kimse beni alkışlamasın, tabutumu da Beşiktaşlı taraftarlar taşısın” diyen Cenk Koray, son yolculuğuna tam da istediği gibi uğurlanmıştı.