Vida, Beşiktaş'a çabuk ısındı

Vida, Beşiktaş'a çabuk ısındı

Antalya’da hazırlıklarına devam eden Beşiktaş, günü çift antrenmanla tamamladı. Yeni transfer Domagoj Vida’nın takıma çabuk uyum sağlaması ise teknik direktör Şenol Güneş’i oldukça memnun etti.

Ajans Beşiktaş - Kara Kartal, Antalya kampında sezonun ikinci yarısına günde çift antrenmanla hazırlanıyor. Sabah yapılan idman, takım toplantısı ile başlarken, ısınma koşuları ve streching hareketleri ile devam etti. Top kapma çalışmasının ardından minik kale maç ve yarı alanda yapılan çift kale maç ile günün ilk çalışması sona erdi.

İdmanın başında futbolculara özel vericiler takılırken, çalışma sonunda oyuncular da kenardaki ekrandan bilgi verilerini inceledi. Saat 18.00’de ikinci çalışmasını gerçekleştiren Beşiktaş, bu antrenmanda taktik ağırlıklı çalışmalar gerçekleştirdi.

Lens’le sohbet etti

Siyah-Beyazlılar’ın yeni transferi Vida’nın ise takıma uyum sağlamaya başladığı öğrenildi. Önceki akşam yapılan antrenmanda ilk kez yer alan Hırvat savunmacı, Dinamo Kiev’den eski takım arkadaşı Jeremain Lens’le de uzun uzun sohbet etti. Vida’nın kısa süredeki uyumu teknik direktör Şenol Güneş’i de bir hayli memnun etti. Neşeli ve eğlenceli tavırları ile dikkat çeken 28 yaşındaki futbolcu, sezonun ikinci yarısında Güneş’ten formayı almak istiyor.

Sanki yıllardır Beşiktaş’ta oynuyor!

Vida lider bir oyuncu. Beşiktaş’a gelir gelmez anında uyum sağladı. Bunda Şenol Güneş’in de büyük etkisi var. İlk idmana çıktığında saha ortasında kendisini bütün takıma alkışlattı. Tecrübeli oyuncu bu özelliğini Kiev’de de öne çıkarmış olacak ki Ukrayna ekibi futbolu bıraktıktan sonra kendisine görev vermek istediğini söylemiş. Vida, dün yapılan çift antrenmanda hiç sırıtmadı.

Sanki son Kartal değil de uzun yıllardan beri Beşiktaş’ta oynuyomuş gibiydi. Sadece 12 oyuncuyla yapılan çalışmada böyle uyumlu olması dikkat çekiciydi. Vida, vatandaşı Mitroviç’in yokluğunda en büyük desteği yine aynı durumdaki kaleci antrenörü Virmich’ten alıyor. İlk çalışmalarda bir başka özelliği de hırsı ve çalışma isteğiydi.

Futbola yeni başlamış gibi heyecanlıydı. Dar alandaki çift kalede yerden ve havadan bütün topları kesti. Her ne kadar aynı güzellikte oyuna sokamasa da kesici olarak tam Beşiktaş’ın ihtiyacı olan bir stoper. Vida’yla ilgili daha geniş analiz yapmak için Pepe’yle birlikte yapacağı antrenmanları bekliyoruz. (Fanatik)

Etiketler :