Vida, ''Bırakmam Seni'' diyor

Vida, ''Bırakmam Seni'' diyor

Beşiktaş'ta Domagoj Vida krizi yaşanıyor. Takımda mutlu olduğunu belirten Vida, gitmeye sıcak bakmıyor.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş yönetimi teknik direktör Sergen Yalçın'ın ligin son haftasında açıkça deklare ettiği gibi takımın yıllık maliyetini 30-32 milyon Euro bandına indirmeye çalışıyor. Geride kalan sezon bu tutar 56 milyon Euro civarındaydı.

Takımın en yüksek maliyetli oyuncusuysa Domagoj Vida... Hırvat futbolcu siyah beyazlılardan yıllık 3 milyon 700 bin Euro garanti ücret alıyor.

Yönetimin eli kolu bağlandı

Siyah-beyazlı yönetimin indirim teklifine, medyadan çıkan haberlerin aksine, olumsuz yanıt veren Vida, yurt dışından gelen teklifleri kabul etmeye de yanaşmıyor.

Arap liglerinden Beşiktaş'taki kazancını da aşan teklifler geldi ama Vida, bu liglere gitmeyi kabul etmediği için yönetimin eli kolu bağlandı.

''Beşiktaş'ta mutluyum''

Vida'ya Avrupa'dan gelen teklifler ise vergi yükü nedeniyle Beşiktaş'taki kazancının altında kalıyor. Oyuncu, bu nedenle "Beşiktaş'ta mutluyum" diyerek, bu teklifleri reddediyor ve adeta kulübün bağış kampanyasına nazire edercesine ''Bırakmam Seni'' diyor! 

Yönetimin açık şekilde "Biz senin maaşını ödeyemeyiz" demesine rağmen, Vida uzlaşmaya pek niyetli görünmüyor.

İnanılmaz bir ek sözleşme

Daha önce Fikret Orman yönetiminin Avrupa kupalarına katılım izni almak için "Borcum yoktur" kâğıdını Vida'ya imzalatmıştı. Bunun için bir aylık alacağına yüzde 100 faiz içeren bir anlaşma yaptığı ortaya çıkmıştı.

Buna göre; dönemin yönetimi 625 bin Euroluk alacağını 1 ay ötelemesi için ekstra 625 bin Euro ödeyeceğine dair sözleşme imzalamıştı.

Vida'nın toplam maliyeti ne kadar?

Menajerlik ücreti: 1 milyon 640 bin Euro
İmza parası: 1 milyon 500 bin Euro
Vida'nın 4.5 yıllık maaşı: 16 milyon 650 bin Euro
Vida'ya taahhüt edilen faiz borcu: 625 bin Euro

Vida'nın toplam maliyeti: 20 milyon 415 bin Euro (Ajansspor - Erdal Cömert)

Etiketler :