Vida'ya tek şartla görüşme izni verildi!

Vida'ya tek şartla görüşme izni verildi!

Hırvat stoperin 1 milyon 750 bin euroluk ikinci yarı hak edişini bırakması halinde bedelsiz ayrılığına olumlu bakan yönetim, tecrübeli savunmacıdan haber bekliyor.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş 1-1’lik Yeni Malatyaspor beraberliğinin ardından 2 haftalık araya girmişti. Süper Lig ’deki sıradaki maçına 6 Şubat’taki Antalyaspor karşılaşmasıyla çıkacak olan Siyah-Beyazlılar’da yönetim, bu arada kadroda büyük bir operasyona imza atmayı amaçlıyor. Bu doğrultuda ilk olarak kadro dışı konumda bulunan; Fabrice N’Sakala, Douglas, Jeremain Lens ve Adem Ljajic’le bir kez daha görüşülecek.

Yönetim, bu 4 oyuncuyla son bir pazarlık yapıp kullanmadığı isimlerle bağını koparmayı planlıyor. Ljajic’in 2.1 milyon euro, Lens’in 1 milyon 250 bin euro, Douglas’ın 500 bin euro ve N’Sakala’nın da 350 bin euroluk yarım dönem maliyeti bulunuyor. Yönetim, neredeyse 5 milyon euroya ulaşan maliyetten en az kayıpla kurtulmayı amaçlıyor.

Vida giderse Okaka

Siyah-Beyazlılar, sezon sonunda kontratı bitecek Domagoj Vida’yla devre arasında yollarını ayırmaya yeşil ışık yakmıştı. Hırvat stoperin 1 milyon 750 bin euroluk ikinci yarı hak edişini bırakması halinde bedelsiz ayrılığına olumlu bakan yönetim, tecrübeli savunmacıdan haber bekliyor. İngiliz ekibi Watford başta olmak üzere birçok isimle temas halinde bulunan Vida, bir takımla anlaşma sağlayabilirse devre arasında ayrılacak. Beşiktaş , bu ihtimal halinde kadrosuna yeni bir golcü kazandırmak için düğmeye basacak. Başakşehir’den Okaka ismi gündeme gelebilir. (Fanatik)