Vincent Aboubakar'a talip var! İşte kontratındaki serbest kalma maddesi

Vincent Aboubakar'a talip var! İşte kontratındaki serbest kalma maddesi

Tecrübeli golcüye talip çıktığı öğrenilirken serbest kalma maddesini ödemeye olumlu baktıkları öğrenildi.

Ajans Beşiktaş - Geçen sezonun devre arasında Wout Weghorst’un Manchester United’a transferi sonrası Al Nassr’dan transfer edilen Vincent Aboubakar, kısa sürede takıma önemli katkı sağlamıştı.

LİGE FIRTINA GİBİ GİRDİ AMA...

Deneyimli futbolcu, yeni sezona da fırtına gibi girip 18 maçta 11 gol ve 3 asistle oynayarak 14 sayıya imza attı. Ancak son karşılaşmalarda yaşadığı sakatlıklardan dolayı takımını yalnız bırakan Kamerunlu futbolcu, son olarak UEFA Konferans Ligi’nde Bodo’yla oynanan maç öncesi ısınmaya çıktığı sırada problem yaşamıştı

'4 AY SONRAKİ ALACAĞINI İSTİYORDU'

Beşiktaş’ın eski teknik sorumlusu Burak Yılmaz, dün Vincent Aboubakar için Milliyet’e röportaj vermişti. Vincent Aboubakar’la ilgili olarak, “Futbolcularda inanılmaz bir vurdumduymazlık dikkati çekiyordu. Araştırınca öğrendim ki bizim Kamerunlu golcümüz, 4 ay sonraki alacağının ödenmesi için ısrar ediyormuş. Ödeme yapılmayınca ağrılarının da devam ettiğini söylediler. Ama hayır, bilimi araya koyarak dedikodu yapmak istemiyorum. Takdirini Beşiktaşlı yöneticilere bırakıyorum” diyen Burak’a, kulüpten yanıt geldi.

'ABOU AVANS İSTEDİ'

Beşiktaş, “Bu iddialar gerçekleri yansıtmamaktadır. Aboubakar´ın Futbol A Takımımızın oynadığı son 4 karşılaşmada forma giyememesinin tek nedeni sakatlığıdır. Aboubakar’ın avans talebi üzerine yakın tarihteki oluşacak hak edişlerine mahsuben bir kereye mahsus olmak üzere aylar öncesinden kendisine ödeme yapılmıştır” denildi.

'TEDAVİSİ DEVAM EDİYOR'

Beşiktaş Kulübü, Aboubakar’ın son durumuyla ilgili olarak açıklama yayınladı. Bildiride, “Futbol A Takımımızın, Bodo/Glimt ile oynadığı müsabaka öncesinde ısınma esnasında sağ uyluk arkasında ağrı hisseden oyuncumuz Vincent Aboubakar´ın Altunizade Acıbadem Hastanesi’nde yapılan MR görüntülemesinde uyluk arka adalesinde (biseps femoris) gerilme ve kanama tespit edilmiştir. Oyuncumuzun bu yaralanma ile ilgili tedavisi sağlık ekibimizce sürdürülmektedir” denildi.

SUUDİLER İLGİLENİYOR!

Suudi Arabistan kulübü Al-Ittihad, Kara Kartal’ın yıldızıyla ilgileniyor. Arap kulübünün, Fransız süperstar Karim Benzema’nın yanında Aboubakar’ı düşündüğü bildirildi.

6.5 MİLYON EURO DETAYI

Vincent Aboubakar’ın temsilcilerinin, Al-Ittihad’a, oyuncunun kontratında 6.5 milyon Euro’ya serbest kalır maddesinin bulunduğunu ilettiği ve Arap kulübünün de bu rakamı karşılamaya olumlu baktığı ifade edildi.

ARADAKİ FARK AZ...

Aboubakar’ın, maaş olarak 5 milyon Euro’luk talebinin olduğu, Al-Ittihad’ın ise 4 milyon Euro artı bonus teklifinde bulunduğu ifade edildi.

SAKATLIK ENDİŞESİ DUYUYOR

Sakatlık endişesi yaşayan Aboubakar’ın, tam olarak hazır halde olmadan görev yapmak istemediği için Siyah-Beyazlılar’daki formasından uzak kaldığı belirtiliyor.

SERGEN YALÇIN DÖNEMİNDE DE...

Aboubakar, daha önce Sergen Yalçın döneminde de benzer bir davranışta bulunmuş ve sonrasında Al Nassr’ın yolunu tutmuştu. (Fanatik - Orhan Yıldırım)