1. HABERLER

  2. BASKETBOL

  3. Vodafone Arena, Sompo Japan Sigorta'ya emanet!
Vodafone Arena, Sompo Japan Sigorta'ya emanet!

Vodafone Arena, Sompo Japan Sigorta'ya emanet!

Beşiktaş'ın gözbebeği Vodafone Arena, basketbol takımının isim sponsorı Sompo Japan Sigorta'ya emanet edildi.

A+A-

Başkan Fikret Orman, bugün Sompo Japan Sigorta ile artarak devam eden işbirliği anlaşmasının detaylarının açıklandığı toplantıda, Vodafone Arena’nın Sompo Japan Sigorta tarafından sigortalandığını duyurdu.

Vodafone Arena oluşabilecek hasarlara karşı, taraftarlarımız da stat içerisinde karşılaşabilecekleri kazalara karşı Sompo Japan Sigorta güvencesi altında olacak.

BJK ile Sompo Japan arasındaki işbirliğinin detaylarının açıklandığı, Akatlar Arena’da gerçekleştirilen törene Başkan Fikret Orman’ın yanı sıra; Ahmet Ürkmezgil (Genel Sekreter, Şan Ökten Tesisi’nden Sorumlu, İcra Kurulu Üyesi), E. Berk Hacıgüzeller (Sayman, Mali İşler ve Finans, İcra Kurulu Başkan Yardımcısı, Akatlar Mehmet Üstünkaya Sosyal Tesisi’nden Sorumlu), Ahmet Cihat Kumuşoğlu (Basketbol, Akatlar Spor Salonu’ndan Sorumlu, İcra Kurulu Üyesi), Hakan Özköse (Pazarlama ve Sponsorluklar, Dernekler ve Taraftar ile Pendik Tesisi’nden Sorumlu), Beşiktaş Şirketler Grubu CEO’su Uğur Gökhan Sarı, Sompo Japan Sigorta Genel Müdürü Recai Dalaş ve Sompo Japan Sigorta yetkilileri katıldı. 

1-004.jpg

Fikret Orman: ‘Sompo Japan ile yaptığımız işbirliğinden mutluyuz’

“Sompo Japan ile geçen sene başladık. Bu sene daha genişleterek devam ediyoruz. Vodafone Arena’nın sigortasını ve kulübümüzün sigortasını onlarla yapmaya başladık. Yaptığımız işbirliğinden mutluyuz. Bu sponsorluğa sadece basketbol olarak bakmamak lazım. Sompo Japan ailesine çok teşekkür ediyorum.

Yeni sloganımız ‘Ufukta Şampiyonluk Var’ ile sezona başladık. Yerli ve yabancı önemli transferler yaptık. Son 3 senede futboldaki yapılanma basketbolun da stratejisidir. Basketbol bizim önem verdiğimiz bir branş. Yeni salon ve büyüme olarak bunu ortaya koymuş olacağız.

Başarı grafiğimizin yukarı çıkması önem arz etmekte. Takımlarımızda hoca değişiklikleri yaptık. Beşiktaş ailesinden gelen önemli hocalar ile devam ediyoruz. Camiamız ve yönetim kurulumuz adına Sompo Japan’a teşekkür ediyorum. Recai bey olmak üzere tüm Sompo Japan ailesine teşekkür ediyorum.

Buradan taraftarımıza da seslenelim. Hocamız burada Akatlar Arena’da oynamamızı istedi. Taraftarlarımızı bekliyoruz. İlk maçımızı deplasmanda Ankara’da oynayacağız. Sonra Akatlar Arena’da oynayacağız. Tüm taraftarlarımızı Beşiktaş Sompo Japan’ı desteklemek üzere tribünlere bekliyoruz.”

2-002.jpg

Beşiktaş'ın Türk sporunun yükselen yıldızı olduğuna inandığını belirten Sompo Japan Sigorta Genel Müdürü Recai Dalaş; yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bugün Beşiktaş’ın günü. Sompo Japan ailesi olarak Beşiktaş’ın arkasındayız. Sompo Japan Sigorta, çoğunuzun bildiği gibi 15 yaşında. Türkiye’de 6 yıldr faaliyet gösteriyoruz. Son 10-15 yıla baktığımız zaman Türkiye’nin en büyük şirketlerindeniz.

Sponsorluklarla Beşiktaş’a yardımcı oluyoruz. Faydalı bir birliktelik yakaladık. Beşiktaş’a destek olmamızın sebebi Beşiktaşlı olmamın yanında Türk sporunun yükselen yıldızı olduğuna inanmamdır. Sempatikleşen barışcı bir kulüp haline gelen Beşiktaş’ın taraftar sayısının arttığını düşünüyorum.

Beşiktaş öncelikli olmak üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz. İmkanlarımız ölçüsünde destek olmaya devam edeceğiz. Beşiktaş bizim için öncelikli bir kulüptür. Destek olacağız.”

2-002.jpg

Ufuk Sarıca; ‘Kulübümüzün Sompo Japan ile yaptığı işbirliği bizlere güç katmakta’

“Bugün burada güzel bir vesile ile toplandık. Bu salonda daha kalabalık şekilde beraber olacağız. Sponsorluğun sporun vazgeçilmezi olduğunu görüyoruz. Kulübümüzün Sompo Japan ile yaptığı işbirliği bizlere güç katmakta. Beşiktaş daha büyük hedeflere aday olacaktır. Yeni bir takım kurduk. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Oyuncularıma göstermiş oldukları performanstan dolayı teşekkür ediyorum. Oyuncularımızın göstermiş oldukları performans, hırs ve kazanma isteği bizleri daha büyük hayallere teşvik ediyor. Bu hayallere giden yolda en büyük etkenlerden biri sponsordur. Taraftarın gücü önemli. Geçmişte buna en büyük şahitlerden biri benim. Atmosferin sahadaki etkisini taraftar bilir. Taraftarlarımızın Akatlar’da bizleri yalnız bırakmayacağını düşünüyorum. Her maçı kazanmak için çalışacağımıza kendim ve oyuncularım adına söz veriyoruz. İnşallah sakatlıksız başarılı bir sezon olur.”

Konuşmaların ardından Beşiktaş Sompo Japan Takımımız, yenilenen kadrosu ve formalarıyla salona geldi ve basın mensuplarına poz verdi.

Tören, pasta kesimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. 

Önceki ve Sonraki Haberler