Vodafone "Geleceğin KaraKartalı Projesi" ilk meyvelerini vermeye başladı!

Vodafone "Geleceğin KaraKartalı Projesi" ilk meyvelerini vermeye başladı!

Vodafone Geleceğin Kartalları Projesi'nin İzmir toplantısı gerçekleştirildi. Ege Muzaca, Okan Yarpuz ve Eren Alabay elemelere hak kazandı... İşte detaylar

Ajans Beşiktaş - 27 Nisan 2018 – Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasına imza atan Vodafone ve Beşiktaş JK tarafından Türk futbolunun geleceğine katkı sağlamak üzere başlatılan “Geleceğin KaraKartalı” projesi rekora koşuyor. Proje kapsamında bugüne kadar tüm Türkiye’den 4 bin video yüklendi. 4 milyondan fazla kez izlenen bu videolar için 10 bini aşkın oy kullanıldı. 

Dünyanın ilk dijital scouting (futbolda yetenek avcılığı) projesi “Geleceğin KaraKartalı” kapsamında Anadolu turuna da devam ediliyor. Vodafone’un mobil ekipleri, projenin üçüncü durağı İzmir’de, 4 gün boyunca, 7 okulda, önemli cadde ve meydanlarda projeyi tanıtarak 8-13 yaş arasında çocuğu olan tüm İzmirlileri projeye katılmaya davet etti. Yerel tanıtım faaliyetleriyle İzmir’de yaklaşık 100 bin çocuk ve ebeveynlerine ulaşıldı.

jj-003.jpg

İzmir’de düzenlenen toplantıya Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Nedim Baytorun, Beşiktaş JK Pazarlama ve Sponsorluklardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Umut Kutlu ve Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Fikret Demirer katıldı. 

Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Nedim Baytorun, şunları söyledi:

“Vodafone olarak, Beşiktaş JK’nın en büyük destekçisi olmayı sürdürüyoruz. Beşiktaş JK ile 5 yıldır son derece verimli ve uyumlu bir işbirliğimiz var. Bu örnek işbirliği kapsamında, önemli başarılara imza attık, atmaya devam ediyoruz. Beşiktaş JK ile yaptığımız anlaşma, aslında bir ‘yeni nesil sponsorluk’ örneği. Bugün artık firmalar, sadece sponsor olmak hedefiyle hareket etmiyor; bir sponsorluk anlaşmasına imza atarken sosyal sorumluluk bilinciyle de adım atıyor. Biz de Beşiktaş JK ile birlikte bir adım attık ve dünyanın ilk dijital scouting projesi ‘Geleceğin KaraKartalı’nı hayata geçirdik. Dijital teknolojiler sayesinde, İzmir’deki çocuk ile Van’daki çocuk, hem Beşiktaş camiasının hem de Türk futbolunun bir parçası olma konusunda aynı fırsata sahip oluyor. Türk futboluna genç yeteneklerin kazandırılmasını hedeflediğimiz ‘Geleceğin KaraKartalı’ projesiyle, Türkiye’nin dört bir yanından yaşları 8-10 ve 11-13 arasında değişen çocuklara, Türk futbolunun önde gelen teknik insanlarına ulaşarak geleceğin başarılı futbol oyuncuları arasına katılabilmeleri için fırsat eşitliği sağlıyoruz.”

Beşiktaş JK Pazarlama ve Sponsorluklardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Umut Kutlu, şöyle konuştu: 

“Vodafone ile birlikte, Beşiktaş JK’nın geleceğine katkı sağlayacak önemli bir proje başlattık. Bu çok özel projeyi, maddi ve manevi anlamda yol arkadaşımız Vodafone ile beraber hayata geçirmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Yaklaşık 2 yıllık ortak çalışmanın bir sonucu olan bu projeyle, ülkemizin dört bir yanındaki yetenekli çocuklarımızın kabiliyetlerini keşfedip Beşiktaş JK altyapısına kazandırmayı amaçlıyoruz. Projemizin Anadolu turunda üçüncü durağımız İzmir oldu. Bu kapsamda tüm İzmirlileri, 8-13 yaş arasındaki futbola gönül veren çocuklarıyla beraber projemize katılmaya davet ediyoruz. ‘Geleceğin KaraKartalı’ projesinin hem Beşiktaş’ımızın hem de Türk futbolunun geleceğine çok büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz.”

Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Fikret Demirer ise şunları kaydetti:

“Beşiktaş JK olarak, Türkiye’nin dört bir yanında genç yetenekleri Türk sporuna kazandırmak için çalışmaya devam ediyoruz. Vodafone’un desteğiyle yürüttüğümüz ‘Geleceğin KaraKartalı’ projesi ile izlemelerimizi bir üst boyuta taşıdık. Bizim oyunculuk dönemimizde de böyleydi, bugün de benzeri bir durum söz konusu. Yetenekli çocuklarımız, kendilerini gösterme fırsatını her ortamda bulamayabiliyor. Bu projeyle, dünyada ilk kez dijital bir platform üzerinden yeteneklerini sergileyen çocuklarımız kendilerini gösterme fırsatı yakalıyor. 8-13 yaş aralığındaki gençlerimiz bu özel projeyle eşit fırsatlara sahip oluyor. Ön elemeleri geçen çocuklarımızı alt yaş grupları antrenörlerimizden oluşan ekibimizle birlikte izlemeye başladık. Her bölgeden 5 çocuk seçeceğiz. Toplam 35 çocuğumuzu Nevzat Demir Tesisleri’mizde kampa alarak kişisel gelişim eğitimleri ve antrenmanlar ile Vodafone Park’taki finale hazırlayacağız. Bu final sonucunda da en yetenekli en az 3 çocuğumuzu altyapımıza kazandıracağız. Bu projeye sağladığı destekten dolayı Vodafone’a teşekkür ederiz. Umuyoruz ki Beşiktaş’ımız ve Türk futboluna uzun yıllar hizmet edecek genç sporcular da bu proje ile hayallerini gerçekleştirecektir.”

Bölge elemeleri başladı

“Geleceğin KaraKartalı” projesinde il bazında yürütülen tanıtım çalışmalarına ek olarak bölge elemeleri de başladı. 22 Nisan’da Erzurum’dan başlatılan bölge elemelerine, 29 Nisan’da Gaziantep’te, 6 Mayıs’ta Samsun’da, 13 Mayıs’ta Antalya’da, 20 Mayıs’ta İzmir’de, 27 Mayıs’ta Ankara’da ve 3 Haziran’da İstanbul’da düzenlenecek 1’er günlük seçmelerle devam edilecek. Beşiktaş JK’nın deneyimli scout ve antrenörleri Gökhan Keskin, Fikret Demirer, Yasin Sülün, Serdar Topraktepe ve Sead Halilagic tarafından gerçekleştirilecek seçmelere, tüm bölgelerden en çok oy alan 350 çocuk katılacak. Bölge elemelerinde her bölgeden 5 olmak üzere toplam 35 çocuk seçilecek. Bu çocuklar, Haziran ayında Beşiktaş JK’nın İstanbul Ümraniye’deki Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlenecek 4 günlük kampa ve ardından Vodafone Park’taki bir günlük final etkinliğine katılmaya hak kazanacak. Finalde yapılacak seçmelerle en az 3 çocuk Beşiktaş JK altyapısına girme fırsatı yakalayacak.

Video yüklemeleri devam ediyor

Vodafone ve Beşiktaş JK tarafından futbolda altyapı ihtiyacından hareketle geliştirilen “Geleceğin KaraKartalı”na katılmak isteyen çocukların ebeveynleri, Vodafone Park mobil uygulaması üzerinden ya da geleceginkarakartali.com sitesine çocuklarının yeteneklerini sergiledikleri en fazla 59 saniyelik videolar yükleyebiliyor. Bu videoların, top kontrolü, top sürme ve çalım, pas ve şut ile özel bir hareketten oluşması gerekiyor. “Geleceğin KaraKartalı” projesine video yüklemek için Vodafone’lu, video oylamak için ise Vodafone KaraKartallı olmak gerekiyor. Her abonenin en fazla 10 video yükleme ve haftada 10 oy kullanma hakkı bulunuyor. Haftada 10 oy kullanan abonelere 500 MB internet hediye ediliyor. 

Proje hakkında ayrıntılı bilgi ve katılım için www.geleceginkarakartali.com adresi ziyaret edilebilir.

Etiketler :