Vodafone Geleceğin Kartalları Projesi'nin Gaziantep ayağı tamamlandı! İşte genç yetenekler...

Vodafone Geleceğin Kartalları Projesi'nin Gaziantep ayağı tamamlandı! İşte genç yetenekler...

Vodafone Geleceğin Kartalları Projesi'nin Gaziantep toplantısı gerçekleştirildi.

Ajans Beşiktaş - Vodafone ve Beşiktaş'ın iş birliği ile yapılan 'Vodafone Geleceğin Kartalları Projesi' tüm hızıyla devam ediyor. İlk olarak Erzurum'da yapılan toplantının ardından, ikinci toplantı Gaziantep'te gerçekleştirildi.

Yapılan toplantılarda şimdiye kadar 2500'ün üzerinde videonun geldiğini ve 3 milyonu aşan bir izlenme sayısına ulaşıldığı açıklandı. Vodafone ve Beşiktaş'ın iş birliği olan bu projenin toplantıları, Türkiye'nin bütün illerinde devam edecek.

Gelen videolarda beğenilen genç yetenekler, Beşiktaş'ın alt yapısına alınacak. Siyah-beyazlı kulüp, bu proje ile gelecekte hem Beşiktaş'a hem Milli Takım'a hizmet edecek yerli yıldızlar yetiştirmenin planlarını yapıyor.

Vodafone Dijital Segment Pazarlama Direktörü Nedim Baytorun şu ifadeleri kullandı;

"5 yıl önce Beşiktaş’la bir gönül birliğine imza atıp değerli bir yolculuğa çıktık. 150 milyon Dolar’ı aşan bir yatırımla Beşiktaş’ın en büyük destekçisinin olmasının haklı gururunu yaşıyoruz. Birçok esere imza attık. En büyük gurur duyduğumuz projemiz Vodafone Park. Bu gönül birlikteliği sadece Vodafone ve Beşiktaş’a değil, büyük Beşiktaş taraftarına da fayda sağlamalı diye düşündük. Beşiktaşlı taraftarlar için farklı tarifeler düzenledik. Bu hareket ile Beşiktaş taraftarı sadece kendisi fayda elde etmedi, takımına da büyük fayda sağladı. 9 milyon TL’lik ek bir fayda sağladı. Bu çok değerli bir yatırım yapıyor. 2 altyapı antrenman sahası, 14 bin krampon gibi birçok desteğe denk gelen bir yatırım bu.

Bu gönül birlikteliği, yeni nesil sponsorluğun da yeni bir boyutu. Bunun için bir sosyal sorumluluk boyutu da olmalı diye düşündük. Bundan 2 ay önce dünyanın ilk dijital scout projesini hayata geçirdik. Bugün dijitalleşmenin en büyük faydası fırsat eşitliğidir. Bugün Antep’te tutkusu futbol olan bir çocuk için oluşturduğumuz fayda ile, İstanbul’da yaşayan bir çocukla aynı fırsatı sağlıyoruz. Bu sayede Antep’teki bir çocuk, yeteneklerini Şenol Güneş’ten Fikret Orman’a kadar herkese izletebiliyor. Her bölgede en fazla oy alan 50 çocuğu bölge elemelerine dahil edeceğiz. Bu 50 çocuk içinden 5 yetenekli çocuğumuzu kazanmış olacağız. 7 bölgeden toplam 35 çocuk Nevzat Demir Tesisleri’nde kampa girecek. En az 3 çocuğumuza Beşiktaş altyapısının kapıları açılacak. Anadolu ziyaretlerimizin ilkini Erzurum’da gerçekleştirdik. Burada farklı aktiviteler de yaptık ve 135 bin çocuğa ulaştık. Gaziantep’te 15 okulu ziyaret ettik ve 100 bine yakın çocuğa bu projeyi anlattık. Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Doğu Anadolu ve Karadeniz Bölgesi’nin yüzde 10 önünde. Haziran ayına kadar bu katılımların artarak devam edeceğini düşünüyoruz.

Bugün 2500’den fazla video elimize ulaştı. Bu videolar inceleniyor. 1 Nisan itibariyle tüm Karakartal hareketindeki taraftarlar oylama yapmaya başladı. Bugün 3 milyonu aşan izlenmeye ulaşmış bulunuyoruz. Iğdır, Antep, Erzurum’da mahalle arasında top oynayan çocuklar, kendilerini tüm Türkiye’ye izletti. Türk futbolcuya ve altyapıya yatırım yapmak çok önemli. Gelecekte milli takımımızı besleyecek değerli yetenekler olduğunu görüyoruz.

Vodafone Karakartal hareketi 3 sene önce hayata geçmiş bir proje. Geleceğin Karakartalı projesi de bu yıl hayata geçti. Bunun uzun soluklu bir proje olmasını istiyoruz.

Projenin ilk yıllarında Türkiye’ye, 81 ilimize odaklanmak istedik. Her projede olduğu gibi bu proje de büyüyecektir. Gelişme olanaklarından birisi de Avrupa’daki gurbetçi vatandaşlarımıza fırsat oluşturmaktır. Yurt dışından video yüklemeleri ilerleyen yıllarda olacaktır. Bunu da bir bölge üzerinden yapacağız.

Bu projeye katılım olarak Marmara Bölgesi ilk sırada, Ege ve İç Anadolu Bölgesi, Marmara’yı takip ediyor. Sonrasında Akdeniz Bölgesi var. Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz Bölgesi olarak sıralama devam ediyor."

Beşiktaş JK Pazarlama ve Sponsorluklardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Umut Kutlu ise şunları söyledi;

"Avrupa standartlarında dahi vaka olarak gösterilebilecek bir sponsorluğumuz var. Aldığımız onlarca ödül var. Projeyle ilgili özel talepler geliyor. İşin sadece standart bir sponsorluk olmadığını belirtmek istiyorum. İlk başta hem kulübe hem taraftara nasıl fayda sağlarız diye düşünmüştük. Taraftarların sağladığı 9 milyon TL’lik gelir, sponsorluk anlaşmasıyla bağımsız bir gelir. Türkiye’de birçok kulübün anlaşmaya varamadığı bir rakam bu. 2 yıl müthiş sonuçlar elde ettik. Daha fazlasını almamız gerekiyor diye düşündük. Beşiktaş’ı İstanbul sınırlarının dışına nasıl çıkarırız diye düşündük ve bu proje ortaya çıktı. 2500 kardeşimizin videosu geldi. Bazı elenen videolar var. Bizim verdiğimiz rehber videonun dışında videolar olduğu için bunları elemek zorunda kaldık. 2500 video, Türkiye standartlarında oldukça yüksek bir durum. Yüzde 30 Marmara Bölgesi’ydi. 1500-2000 arası video elimizin direkt olarak dokunamayacağı şehirlerden geldi.

Bölge elemelerine gittiğimizde altyapı hocalarımızın bu kardeşlerimize dokunması ayrı bir heyecan katacaktır. Vodafone saha ekipleri aracılığıyla Erzurum ve Gaziantep’te 250 bin çocuğa ulaştık ve bu projeyi anlattık. Bu gençlerimizi spora kazandırmak ve Beşiktaşlı olmalarını istiyoruz. 9 yaşındaki bir çocuğa dokunup ‘haydi bize gel’ diyorsanız, bundan etkilenmeyecek çocuk yoktur diye düşünüyoruz. Biz kulüp olarak videoları izliyoruz ama değerlendirme yapma durumunda değiliz, değerlendirmeyi Vodafone Karakartallılar oylamayla yapacak.

Bu projenin başlangıcıyla ilgili tarihi belirledik ancak bitmesiyle ilgili bir tarih belirlemedik. Gittiği yere kadar gitmesini istiyoruz. Önemli nokta şu anda kaynağı bulmak. Bunu oluşturduktan sonra tesislerin de yatırım süreci başlayacak. Böyle olduğunda Avrupa standartlarında tesislere sahip olacağız."

Gaziantep'te gerçekleştirilen toplantıya proje kapsamında Kerem, Kaan ve Taha da katılarak, hünerlerini sergilediler.

4ad321c9-c5e3-4425-869b-8931e5da2e28.jpg9e458634-f7f6-4d97-a39b-d97bccab0645.jpg62d4ad50-7b20-43df-9774-478bb85b86a0.jpgc906584c-01b9-46da-a495-23602331cdae.jpg

d3f7dd43-13a9-4df5-b141-029de61fd0ce.jpgd3f9272e-cab4-470a-94f6-2d64ba4d0ad5.jpg

Etiketler :