Eray Emin Aydemir

Eray Emin Aydemir

Yakışmadı Beşiktaş'a

Bu olumsuz, son derece iç karartıcı ve canımızın sık sık yandığı bir ortamda futbol konuşmak ne kadar doğru bilemiyorum…

Ancak futbol sayesinde daha doğrusu Beşiktaş sayesinde biraz gündemden kopup, yaşanan üzücü olaylardan geçici de olsa kurtulup nefes alabiliyoruz.

Açık konuşmak gerekirse futbol takımları maç kaybeder. Beşiktaş sezonu şampiyonlukla kapattığı önceki sezonda da birçok maçta puan yitirdi. Ancak Kasımpaşa maçında oynanan oyun ve özellikle kenar yönetim sergilediği performans alıştığımız Şenol Güneş ve ekibine yakışmadı.

İlk yarının 1-0 Beşiktaş üstünlüğü ile tamamlamasının ardından sosyal medya hesabımda ilk yarıdaki oyunu beğenmediğimi, takımımızın topu fazlasıyla rakibine teslim ettiğini ve organizasyon anlamında sıkıntılar yaşadığımızı belirtmiştim.

Bir anlamda gelecek felaketin habercisiydi bu yazılanlar.

İkinci yarıda son haftalarda bize saç baş yolduran oyuncumuz Aboubakar’ın büyük hatasıyla gelen gol ardından da Gökhan Gönül’ün yaşadığı şansızlık bir anda 2-1 geriye düşmemize sebep oldu.

Maçın tamamlanmasına 40 dakika vardı ve Beşiktaşlı futbolcular eğer Beşiktaş gibi oynarlarsa maçı çevirebilirlerdi. Şenol Güneş’in yapacağı hamlelerle Beşiktaş’ın bu doğrultuda kalan dakikaları değerlendireceğini ümit ettim ancak bu ümidim boşa çıktı.

Şenol Güneş ilk hamlesini 70. dakikada Frei ile yaptı. Yaptığı ikinci hamle olan Atınç değişikliği sistem tamamen değişti. Üçlü savunmaya dönen Beşiktaş’ın ne yapacağını merak ederken 83. dakikaya kadar Olcay’ı yanında bekletmesi ardından bu oyuncu aldıktan sonra yaşanan sistem değişikliğini ne biz anladık eminim sahadaki oyuncular da anlamadı.

Beşiktaş’ın çok acil iyi bir forvete daha doğrusu Striker özellikli bir oyuncuya ihtiyacı var.  Cenk ve Aboubakar ile bu işin yürümeyeceği net ortada. İlk olarak bunun halledilmesi ardından da diğer pozisyonlardaki eksikliklerin giderilmesi lazım.

Bunun bir nazar boncuğu olduğunu düşünmek istiyorum. Defolarımız net bir şekilde belli oldu. Eğer ders alırsak yine şampiyonluğun en büyük adayıyız…

Takım biraz düşmüştü, şimdi Gaziantepspor’u yenip devre arasına kendimizi atabilirsek iyi olur. Açıkçası bu devre arası bize iyi gelecek.  Tabii ders alırsak.

Önceki ve Sonraki Yazılar