Yakışmıyor

Son iki sezonun şampiyonu Beşiktaş, son 4 haftadır adeta tanınmaz halde. Şampiyonlar Ligi'nde gümbür gümbür ilerleyen Beşiktaş, ne oluyor da ligde aynı oyunu sahaya yansıtamıyor? Evet, ligimizde hakemler ve rakip takımlar futbol oynatmamaya yönelik maça çıkıyor da bu; takımın oyununa, hakem ve rakip takım bu kadar etki edemez. Fenerbahçe maçını bir kenara bırakalım, o maçta yaşananlara rağmen takım bir şeyler yapmak istedi ama sonrası? Sırasıyla Trabzonspor, Gençlerbirliği ve Başakşehir. Bu 3 maç içerisinde Beşiktaş en etkili oyununu, Başakşehir maçının son 5 dakikasında oynadı. O 5 dakikada da golü buldu.

Takımda bazı şeylerin değişmesi lazım, kendisine çekidüzen vermesi gereken çok oyuncu var. En başta Caner ve Talisca, onlardan sonra da Oğuzhan. Takımın kaptanı ve 10 numaralı formanın sahibisin, kendini bir sorgulaman lazım "Ben neden iki maçtır yedeğim?" diye. Oyuna girdikten sonra da pek etki gösteremedin. Bu takımın en çok sana ihtiyacı var, potansiyelini kullanamıyorsun. 

Takımın en iyi isimleri Quaresma, Pepe, Atiba ve Adriano. Bu 4 isim arasında en genç olanı Adriano 32 yaşında. Diğer oyuncular kendilerini sorgulasın. Kendilerinden yaşça büyükler, nasıl çabalıyor sahada. Quaresma'nın korneri çabuk kullanmak için attığı depardan utanması gerekenler vardı sahada. Talisca, özellikle kavga olayından sonra ortalıkta yok. Sahada geziyor sadece, top ayağına gelecek de şut çekecek. Rakipler de buna göre savunma yapıyor zaten. Olmuyor, gelmiyor o pozisyon ayağına artık işte. Kendini, oyununu değiştirmen lazım. 

Şenol Hoca'nın da radikal değişikliklere gitmesi şart. En önemlisi yanına bir yardımcı şart. Artık bir şeylerin rayına oturması lazım. Ha bugün, ha yarın derken 10. haftaya geldik ve Beşiktaş liderin 8 puan arkasında yer alıyor. Az gol atıp, çok gol yedik. Sadece 4 maç kazanabildik. Akan oyunda gol atmakta zorlanıyoruz. Takım yerinde bile saymıyor, geriye gidiyor. Şampiyonlar Ligi'nde artık gruptan çıktık gözü ile bakıyoruz. Tüm dikkatli lige vermeli ve devre arasına kadar tek bir puan kaybetmeden, bu kötü tabloyu tersine çevirmeliyiz. Hiçbir şey için geç değil. Ama bir reaksiyon gösterilmezse her şey için çok geç olacak.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar