Hakan Gündoğar

Hakan Gündoğar

Yalnızlığı sen seçtin Hocam!

Şenol hoca kırgın. Bu kırgınlık takıma çok sirayet ediyor. Diyeceksiniz ki Şampiyonlar liginde ne oluyor peki. Orası devler sahnesi durum farklı olması çok doğal. Herkesin gözü üzerinde. Ligde neden peki bu takım bu kadar kötü? "Her maça kazanırız biz son iki sezonun şampiyonuyuz"düşüncesi mi yoksa "zaten bir yerde rakipler takılacak biz yetişiriz" düşüncesi mi? Bunu teknik Adamın  çözmesi lazım ama asıl formsuz Şenol hoca. Ligde rakiplerin hepsi artık Beşiktaş'ın oyun felsefesini,taktiğini çözmüş durumda. Şenol Güneş bir türlü bu duruma çare bulamadı. Konsantre olamıyor deneyimli teknik adam. Hala lens ve medel'e yer bulamadı mesela. Farklı bir strateji ile bu oyunculara yer bulabilirdi denemedi. Haftalardır sahada gezinen talisca'yı ısrarla oynatıp, Tolgay'ı yedek bırakmakta çabası. Peki hoca neden formsuz?

İstediği kadar yalanlansın bazı yöneticilerin vermiş olduğu fotoğraflar çok yaraladı Güneş'i. Bazı gazeteciler ile yaşadığı sorunlar sonrasında yöneticilerin yapmış olduğu açıklamalar ve verdiği görüntüler yara açtı. Bu yarayı kapatacak Başkan Fikret Orman. Ama tesise gidip hocayla  fotoğraf vererek değil. Yöneticilerin bazıları tesislere rahat giremediği için bu durumdan rahatsız. Şenol hocada bu durumdan taviz vermiyor. Böyle olunca cepheler açılıyor ve güç savaşları başlıyor. Şenol Güneş sorun yaşadığı gazetecilerle yöneticilerin bu kadar içli dışlı olmasını kabul edemiyor. Bu durumda dolaylı yoldan takıma yansımaya devam ediyor. Ah hocam keşke bir yardımcın olaydı yanında keşke. Herşeye tek başına yetişmeye çalışıyorsun. Görmediğini sana gösterecek kimsen yok maalesef. Bu da senin tercihindi. 

Talisca'yı ne oldu? 

Son haftaların hayalet Casper'ı adeta talisca. Bir futbolcu kötü oynayabilir ama isteksiz olamaz. Bu çocuğa bir haller oldu. Birden değişti. Topu ısıran talisca gitti küsen bir Adam geldi yerine. Sorunu en kısa sürede çözülmezse talisca yedek kulübesinde baya Zaman geçireceğe benziyor. Bir de işin taraftar boyutu var. Gece yaptığı olay statiğin partileri göze batmaya başladı. Bir yetkili bu konuda uyarıda bulunması gerekiyor. Çünkü taraftar tepkisinde her zaman haklıdır. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar