Yazarlardan Beşiktaş yorumları

Yazarlardan Beşiktaş yorumları

Spor yazarları, Beşiktaş'ın deplasmanda Sivasspor'a 1-0 mağlup olduğu karşılaşmanın ardından köşelerinde değerlendirmelerde bulundu.

Ajans Beşiktaş - Spor yazarları, Beşiktaş'ın deplasmanda Sivasspor'a 1-0 mağlup olduğu karşılaşmanın ardından köşelerinde değerlendirmelerde bulundu.

"TREN KAÇIYOR"

ERMAN TOROĞLU: "Beşiktaş yönetimi ve teknik direktörü, 'Liderliğe oynuyoruz' diyorlar ama dün oynadıkları oyun ve yaptıkları mücadele şampiyonluk için yeterli değil. Bu maç bence Beşiktaş'ın şampiyonluktan çok uzaklaştığı maç olarak görülüyor. Yukarıdakiler çok puan kaybedecekler, sen çok kazanacaksın işte o zaman olursun. Futbolda var mı? Var ama bir de şu var, halamın bıyıkları olsaydı amcam olurdu!" (SABAH)

"HARCANAN ZAMANA YAZIK"

TURGAY DEMİR: "Beşiktaş için harç bitti, yapı paydos. Sezon başında Ceyhun Kazancı'nın yaptığı, Masuaku, Dele Alli, Redmond transferlerine ve keşfettiği Valerien'e güvenip harcanan zamana yazık! Karagümrük ve Sivas maçlarının zor olacağı zaten belliydi. Soğuk hava, bomboş bir stat (Atatürk Olimpiyat), yine soğuk hava, bozuk zeminli bir stat (4 Eylül) yani her şeyden önce şartlar zordu. Böyle maçlarda kariyerine değil yüreğine bakıp oyuncu seçmek gerek. Şenol hoca öyle yapmadı. Canı sağ olsun. Beşiktaş, Sivas'ta öyle ya da böyle kazanmalıydı. Kazanmak şöyle dursun mücadele bile etmedi Siyah-Beyazlı oyuncular." (FOTOMAÇ)

"SEZON BİTTİ"

ALİ GÜLTİKEN: "İddiasından uzaklaşan her takım için lig çok zor hale geliyor. Rakibin kim olduğu da önemini yitiriyor. Kendi oyununu sahaya yansıtmanın birinci öncelik olduğu nokta ortadan kayboluyor. Motivasyon, coşku ve kazanma arzusu çok ciddi şekilde erozyona uğruyor. Yani Beşiktaş, Sivas karşısında bu süreci adım adım yaşadı. Beşiktaş Sivas'ta bu sezona noktayı koydu. Bundan sonra başka bir hedefin içerisinde yol almaya çalışacak. Bu yol kolay değil. Çok zorlu bir yol, hedefinden kopan takımların nasıl zorlandıklarının bir örneğini Sivas'ta gördük. Bundan sonraki her maç da bundan çok farklı olmayacak. Ligden erken koptuğunuzda bunun bedelini herkes ödemek durumunda kalıyor. Ama en büyük zararı da kulüpler görüyor. Beşiktaş'ın bu kadar transfer yatırımı yaptığı bir sezonda lige çok erken havlu atmış olması büyük bir eksiklik." (SABAH)

"HOCANIN ÇÖZMESİ LAZIM"

OKTAY DERELİOĞLU: "Organize bir Beşiktaş haftalardır yok! Sivasspor maçı hak etti mi? Beşiktaş'tan bir tık daha iyi oynadılar. Beşiktaş'taki düşüşün nedenlerini Şenol Güneş'in çözmesi gerekir. Konya ve Ümraniye maçlarında da oyunsal açıdan bir düşüş olduğu ortadaydı. Oyunsal açıdan yaşanan düşüş skorlara da yansıyor. Beşiktaş şampiyonluk yarışında büyük bir yara daha aldı. Böyle maçları kazanmak zorundasınız." (TAKVİM)

"VURDUMDUYMAZLAR ORDUSU"

SİNAN VARDAR: "Beşiktaş dünkü futboluyla sınıfta kaldı ve büyük ihtimalle de bu sezonun kepenklerini indirdi. Saiss belli ki ara transferde Nottingham Forest'a gidişine izin verilmediği için ayaklarından çok çenesini konuşturdu. Sürekli kulübeye serzenişi vardı... Aboubakar'ın da ilk yarıda takımı 1-0 yenikken bomboş durumda Cenk'e pas vermek yerine 'Ya tutarsa' diyerek çaprazdan şansını denemesi tam bir sorumsuzluk örneğiydi. Haydi Amir de yeni geldi onu bir kenara koyarsak; diğerleri gamsız, kedersiz, tam bir vurdumduymazlar ordusuydu. (FOTOMAÇ)

"KABUS GİBİ BİR MAÇ"

GÜNTEKİN ONAY: "Bozuk zemin ve dondurucu soğuk gibi olumsuzlukları da üzerine koyunca siyah beyazlılar açısından kabus gibi bir maç oldu. Öyle ki Beşiktaş’ın 90 dakika boyunca Sivasspor kalesine isabetli şut yok. Siyah beyazlı ekip, lider Galatasaray’ın Trabzonspor’dan -bırakın kazanmayı- puan dahi almasıyla şampiyonluk yarışından çok uzaklaşacak. (HÜRRİYET)