1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Yine Milli Takım iddiası! Federasyon, Şenol Güneş'in peşinde mi?
Yine Milli Takım iddiası! Federasyon, Şenol Güneş'in peşinde mi?

Yine Milli Takım iddiası! Federasyon, Şenol Güneş'in peşinde mi?

AMK gazetesinin iddiasına göre Türkiye Futbol Federasyonu, Fatih Terim'le yolları ayırarak Şenol Güneş'i Milli Takım'ın başına getirmenin planlarını yapıyor.

A+A-

İlk sezonunda Beşiktaş'ın şampiyonluk hasretine son veren ve 2. senesinde de takımını zirve yarışında çok güçlü bir aday kılarak camianın gönlünde taht kuran tecrübeli teknik adamın siyah-beyazlı kulüple sezon sonunda bitecek sözleşmesinin 1 yıl uzatacak mı?

İşte bu noktada Şenol Hoca'yı kapmak isteyen Türkiye Futbol Federasyonu'nun 2'nci Güneş dönemi hazırlığına giriştiği iddia ediliyor.

AMK gazetesinin bugünkü haberine göre A Milli Takım'ın başına Şenol Güneş'in geçeceği iddiaları kulislerde yüksek sesle dillendiriliyor. Gazetenin haberinde Güneş'in federasyon yetkilileriyle görüştüğü iddia edildi.

Haberde şu bilgilere yer verildi:

Maaşı, yıldız oyuncularla yaşadığı gerilimler ve saha sonuçlarıyla tartışmalı bir isim haline gelen Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile resmi olarak 'istifa' olarak açıklanacak şekilde yollarını ayırması söz konusu olan TFF, sezon sonunda Şenol Güneş ile yıllık 3 milyon Euro ücret karşılığında el sıkışabilir. Kontratındaki opsiyonu kullanmayarak Beşiktaş'a veda etme olasılığı bulunan Güneş'in, federasyon yetkilileriyle ön görüşme yaptığı bile öne sürülüyor.

Önceki ve Sonraki Haberler