1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Yönetim Aboubakar'a hem sahip çıktı, hem de bonservis için kararını verdi
Yönetim Aboubakar'a hem sahip çıktı, hem de bonservis için kararını verdi

Yönetim Aboubakar'a hem sahip çıktı, hem de bonservis için kararını verdi

"Ceza veriyorsak bunu kamuoyu önünde yapmayız. Prim varsa ceza da var. Bundan kaçış yok" diyen yönetim, bonservis konusunda ise olumsuz düşünüyor.

A+A-

Ajans Beşiktaş Derleme - Olympiakos maçından sadece 3 gün sonra bu kez Antalya karşılaşmasında kırmızı kart görerek oyundan atılan Aboubakar, Beşiktaş’ta tartışma yarattı. Ancak futbolcu Beşiktaş kadar Beşiktaş'taki kariyerine de zarar verdi.

Sezon başında Portekiz devi Porto’dan 10 milyon Euro’luk (38 milyon TL) opsiyonla kiralanan yıldız ismin, tam formunu bulmuşken üst üste gördüğü kırmızı kartların ardından bonservisinin alınması konusu zora girdi.

Bonservis miktarının yüksek olması sebebiyle bu futbolcunun geleceğine şüpheyle bakan yönetimin, üst üste kırmızı kart görerek 2 maçta takımın dengelerini sarsan Aboubakar’la sezon sonunda yollarını ayırmayı düşündüğü konuşuluyor.

"CEZA VERECEKSEK KAMUOYU ÖNÜNDE YAPMAYIZ"

Önce Olympiakos maçında, sonra Antalyaspor ile oynanan lig maçında gördüğü kırmızı kartlar nedeniyle Beşiktaş’ın en çok konuşulan ismi olan Vincent Aboubakar’a, Beşiktaş Yönetimi sahip çıktı.

Aboubakar’ın iyi bir insan olduğunu ifade eden başkan Fikret Orman, “İlk maçtaki yapmış olduğu hata çok yorum kaldırmayacak durumdaydı. Ancak Antalya karşısında verilen karar çok ağır. Orada kırmızı çıkmaz. Mete Kalkavan üst düzey ve namuslu bir hakem. Onu Beşiktaşlılar ile özleştirdikleri için böyle hareketlerde bulundu. O da Beşiktaş’a zarar veriyor. Allah’tan maçı kaybetmedik” dedi.

Beşiktaş’ın bir disiplin yönetmeliğinin olduğuna da vurgu yapan Orman, “Ceza veriyorsak kamuoyu önünde yapmayız. Primi varsa, cezası da var. Onu ödeyecekler. Bundan kaçışı yok” yorumunu yaptı.

AHMET NUR ÇEBİ DE KORUDU

Golcüye bir koruma da ikinci başkan Ahmet Nur Çebi’den geldi. Çebi, “Aboubakar bizim oyuncumuz. Yeri geldiğinde cezalandırılacak, yeri geldiğinde ise ödüllendirilecek. Bu tamamen yönetim kurulunun alacağı bir karar. Ama bakıyoruz bir anda herkes oyuncumuzu asıp kesmeye başladı. Belli başlı rakamlar telaffuz ediliyor. Sadece Aboubakar değil, kim olursa olsun disiplinsiz davranan herkes, sözleşmesinde yazan maddelere göre cezalandırılır. Ama cezasını çeken kimseyi de ortada bırakmayız. Biz bir aileyiz ve sorunlarımızı bu aile ortamında çözeriz. İnşallah sezon sonunda futbolcusundan yöneticisine kadar hep birlikte şampiyonluk görürüz” diye konuştu. (Milliyet / Serdar Sarıdağ & Fanatik)